Черкасець розробив додаток, що обмежує використання інтернету дітьми

Черкасець розробив додаток, що обмежує використання інтернету дітьми

Черкасець розробив додаток, що обмежує використання інтернету дітьми
.

Кожні п’ять хвилин в мережі інтернет з’являється нове фото або відео із сексуальним насильством над дитиною. Про це під час брифінгу у вівторок 11 лютого повідомив Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба. Черкаський айтішник Віктор Євпак розробив додаток, який обмежує використання інтернету для дітей, і за його словами він популярний у США та непопулярний в Україні.

Черкасець розробив додаток, що обмежує використання інтернету дітьми

Черкасець Віктор Євпак у 2014 році разом зі командою розробив додаток, який обмежує використання інтернету. Розповідає, що причиною цієї розробки став його син Микола:“Я почав помічати, коли Миколі було 4-5 років і він брав у руки гаджет, наскільки сильно і швидко діти залипають. І я побачив, що конкурувати із девасами дуже важко, і словами розповісти і сказати, що це не так цікаво, як проводити цей час зі мною, також важко”.

Віктор каже, додаток орієнтований на ринок Сполучених Штатів, в Україні поки що він не популярний. І пояснює чому:“Українські сім’ї тільки дізнаються про цю проблему, у 2014 не було нормальним, щоб діти мали свій особистий гаджет, вони тоді були ще дуже дорогі. Батьки думають, ну дивіться, інтернет допомагає розвиватися дитині, чому б ні, це щось нове. Тому поки що не бачать деякий негативний елемент, але вже починають це бачити”.

Психологиня Сабіна Раджабова говорить: “Безконтрольне використання інтернету негативно впливає на розвиток та розумові здібності дитини”.

Малюки в онлайні можуть зіштовхнутися із агресією від незнайомих користувачів:“Дитину із самого малечку, коли у неї з’являється свій гаджет і вона має змогу самостійно входити у інтернет-простір, треба готувати. Є таке поняття, як “цифрова гігієна”, і дитині потрібно багато що пояснювати, які правила поведінки в інтернет-просторі.

Психологиня радить батькам домовлятися з дітьми про кількість часу проведеного в інтернеті перед тим, як вони візьмуть до рук гаджет та не залишати наодинці із телефоном:“Батьки повинні бути поруч із дитиною, коли вона починає освоювати інтернет, а для цього батки самі повинні володіти інформаційною гігієною”.

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба під час брифінгу 11 лютого у Києві розповів, що під час дослідження, третина дітей, яка спілкується онлайн із незнайомими дорослими, починає їм довіряти і погоджуватися на офлайн зустріч: “Майже 70% дітей вони сказали, що вони бачили в інтернеті ті речі, які їх дуже засмутили, але тільки 24% батьків, вони кажуть, що вони знають, що їхні діти бачать речі в інтернеті, які їх травмують, які їх засмучують. В той же час 85% батьків не знають, куди їм можна звернутися”.

Черкасець Віктор Євпак вихід із ситуації бачить такий: “Батьки повинні показувати приклад, повинні проводити якісний час з дітьми, замінювати екранний час із часом з батьками настільними іграми, спортом, дозвіллям і так далі”.

Авторка Ірина Філенко

На початок