Уже рік, від початку пандемії, рятують жителів області від коронавірусу троє медиків Обласного центру екстреної медичної допомоги. Вони першими контактують із хворими на коронавірус, тож не дивно, що саме вони втрапили до "Топ-10 лікарів Черкащини", яких відзначили преміями.
Вячеслав Головаш в "екстренці" працює чотири роки, а супроводжувати людей із підозрою на ковід почав із початку пандемії – з березня 2020:
"На перші виклики ми виїжджали в халатах, а зараз у нас захисні комбінезони, окуляри, щиток, респіратори: повністю одягнені, захищені".
Медик пригадує випадок, який трапився цього місяця під час чергування, після якого відновлювався тривалий час:
"У мене був випадок один, я вимушений був 11 годин не знімати костюм, бо постійно їздив на перевезення хворих на ковід-19. Були виклики з підтвердженим коронавірусом: пневмонії, були і тяжкі хворі із низькою сатурацією, які потребували кисню".
Після такого виснажливого чергування потрібне відновлення організму, розповів медик.
Читайте також: У Черкасах визначили топ-10 лікарів. Їх винагородили
Фельдшер з медицини невідкладних станів Андрій Сакун у "екстренці" працює 15 років. Він розповів про особливості роботи у різний період доби:
"Я можу пробути всі 12 годин в спецодязі. Зараз, поки весна, такого дискомфорту не відчуваєш, коли це буде літо і температура під 40º, тоді буде вкрай важко у цьому костюмі. Вдень кількість викликів більша, і, звісно, працювати тяжче. Вдень це може бути перевезення хворих коронавірусною хворобою по Черкаській області та може займати і три години часу. Ніч – це той час, коли біологічно людина повинна відпочивати, – теж складно працювати".
За словами медика, нині пік викликів, тож відновлення після зміни займає тривалий час:
"Після зміни у мене два вихідних і перший день – повністю йде на відновлення, – це лежиш і не встаєш".
На думку фельдшера, на працівників "екстренки" одне із найбільших навантажень у роботі із ковідними пацієнтами:
"Бажання допомогти людині – я з цим ішов у медицину, і з цим залишаюся. Медики – це перші люди, які контактують і це найважча робота. Були у моїй практиці пацієнти із вкрай низькою сатурацією – це дуже низьке насичення крові киснем, таких пацієнтів госпіталізували на ношах. Це п'ятийповерх або восьмий... і ліфт, не працює".
Лікар з медицини невідкладних станів Андрій Юров – медик реанімаційної бригади, яка перевозить людей у важких станах із підтвердженим діагнозом "COVID-19":
"Не було такого, щоб я боявся підійти до пацієнта, оглянути чи ставився до них, як до прокажених. Це робота, це пацієнт, він потребує допомоги".
До нагороди медик ставиться спокійно, вважає, що всі медики заслуговують на вдячність:
"Лікар, фельдшер, медсестра, молодший медперсонал, водії, всі, хто працює із цим захворюванням, заслуговують подяку. Ми всі – єдиний організм, який працює в цьому всьому, лікуємося і боремося із цією хворобою".
38 бригад в області швидкої працюють із виїздами до хворих на ковід, розповів директор обласного центру екстреної меддопомоги Ігор Фесун. Визнання заслуговують усі працівники екстренки:
"Якщо минулого року було 50-70 викликів, то зараз за одну зміну (не за добу), може бути 100-150. Усі, хто бореться із коронавірусом – це дуже важка робота. А ці три людини, про яких йдеться, – вони з першого дня на ковідних бригадах та здійснили по сотні, а то і більше виїздів по всій Черкаській області.
Тож, за словами Ігоря Фесуна, достойні нагород всі медики, які допомагають подолати пандемію.