12-річна Яна Дерій з Черкас пише оповідання та веде книжковий блог

12-річна Яна Дерій з Черкас пише оповідання та веде книжковий блог

12-річна Яна Дерій з Черкас пише оповідання та веде книжковий блог
. Суспільне: Черкаси

Черкащанка Яна Дерій у 12 років прочитала більше тисячі книг, написала 15 оповідань, веде книжковий блог та здобула перемогу у номінації "Суперчитач міста Черкаси".

Зі слів мами дівчинки, Оксани Дерій, нині Яна готується до участі у літературних конкурсах.

день дитячої книги
Суспільне: Черкаси

Дванадцятирічна Яна Дерій зрозповіла, що любов до книг у неї з’явилася завдяки першій вчительці.

"Нас усіх за ручку привели в бібліотеку, де нам все розказали, показали, оформили формуляри, і роздали перші наші книжечки".

Яна полюбляє історичні книги та фантастику. Тому щотижня приходить у бібліотеку за новинкам.

"Я беру десь п'ять п'ять книг і протягом тижня їх читаю. Я підбираю книги під настрій, під пору року, під те, що я на той момент пишу, стараюсь щось таке схоже підбирати.

день дитячої книги
Суспільне: Черкаси

Два роки дівчинка займається у літературному гуртку, тож почала писати власні твори.

"Я пишу у більшій мірі оповідання. І це оповідання для дітей. У мене в самої молодша сестричка, тому якби я стараюсь їй писати і свої твори присвячую їй. Я пишу зазвичай в легкій формі, використовую у якості героїв навіть не людей більше, а тварин".

Яна має власний стиль написання, каже керівниця літературно-творчого гуртка Олена Желєзняк.

"Її можна впізнати за чіткістю описів, за відсутністю тривалих описів, за динамічним стилем викладу і за послідовністю викладу. У неї логічна, струнка, чітка будова".

день дитячої книги
Суспільне: Черкаси

Торік у Яни з’явилося нове захопленням ведення книжкового блогу.

"Я зрозуміла, що я занадто багато читаю, але мені немає кому це розповісти. І я подумала, що чому і б ні, я можу завести свій книжковий блог. Найбільш пригожа для цього платформа – інстаграм. Фотографую книги, які я читаю, і пишу на них або відгук або анотацію".

Зі слів мами дівчинки, Оксани Дерій, був період коли в Яни зникло бажання читати. У такі моменти батькам варто проявити ініціативу.

"Я зайшла в інтернет, загуглила, новинки. Їй дуже подобаються новинки. Загуглила, які книжки зараз популярні і ми з цього почали, і знов таки поштовх і Яна почала читати".

день дитячої книги
Суспільне: Черкаси

Читання допомогло Яні поліпшити своє мовлення. Тож вона сподівається, що завдяки її блогу збільшиться кількість книголюбів серед дітей.

На початок