На Черкащині бабуся і мати судяться через дитину

На Черкащині бабуся і мати судяться через дитину

На Черкащині бабуся і мати судяться через дитину
. Суспільне: Черкаси

На Чигиринщині мати й бабуся чотири роки не можуть "поділити" 12-річного хлопчика. Зі слів його матері Людмили Мальованої, усе почалося після смерті батька дитини.

Жінка звернулася до Чигиринського райсуду, який 30 березня виніс ухвалу у цій справі.

Багатодітна мати Людмила Мальована у суді вчергове намагалася повернути сина. Він з листопада 2017-го живе з бабусею, з якою залишила дитину, бо влаштовувалася у Світловодську.

"Вона його забрала, сказала, що хай він поживе трошки у мене. Ну я й погодилася. Бо мені треба було, я переїжджала, шукала роботу. Це ж не так швидко".

судіще
Суспільне: Черкаси

Тоді жінка дала письмову згоду на тимчасове проживання дитини з свекрухою. Але навіть не підозрювала чим все обернеться.

"Я не можу з ним спілкуваться. Ні по телефону, ні в школі. Мені невідомо, як він навчається, як у його здоров’я, я нічого не можу про свою дитину знать".

судіще
Суспільне: Черкаси

Батьківських прав її не позбавляли. Тому жінка й звернулася до суду. Зараз вона має всі умови, аби родина мешкала разом, телефоном розповіла начальниця Світловодської служби у справах дітей Олена Потаніна.

"Вона працює, займається своєю сім’єю. Там є будинок, є літня кухня, всі умови для проживання. Я не розумію взагалі чому не віддають дитину матері. Порушують всі її права".

На Черкащині бабуся і мати судяться через дитину
Суспільне: Черкаси

Натомість бабуся хлопчика Людмила Єрмакова все заперечуєта та розповідає, що усі ці роки матір не цікавилася життям сина. Й зараз він не хоче до неї повертатися.

"Дитина – це не річ, що можна забрати, віддати. Треба враховувати те, де йому краще живеться. Це він до тями прийшов може з рік як. Він як сонечко нині, він посміхається, шуткує".

Захисник бабусі Юрій Поліщук зауважив, що Людмила Мальована зловживає алкоголем та й не все добре й у її нинішній родині:

"Співмешканець її поводить себе неадекватно, постійно скандалить, б'є та ображає дітей. мати неповнолітніх дітей Мальована Людмила Олександрівна не виконує своїх обов’язків. Діти часто голодні, неохайно одягнені, бездоглядні".

Такої ж думки й начальник Чигиринської служби у справах дітей Вадим Шевченко. До виїзду у Світловодськ родина перебувала на їхньому обліку.

"Враховуючи думку дитини, враховуючи докази свідків. Зі слів тих громадян, які не могли з’явитися по різних причинах, а тільки розмовляли про дану сім’ю, прошу суд відмовити в даному позові і задовольнити місце проживання, щоб було біля баби".

судіще
Суспільне: Черкаси

Усе, сказане в суді, неправда, – вважає односельчанка багатодітної матері Валентина Попруга. Раніше жінка мешкала в одному селі із сім’єю. Діти ніколи не голодували, а мама в магазині була частим гостем.

"Коли ця мама приходила, скупляла, як на мене, то забагато вона їх брала. Вони працювали на базарі, вони торгували зерновими культурами".

судіще
Суспільне: Черкаси

Хлопчика матері не повернули. Суд відмовив у задоволенні позову.

На думку адвоката Людмили Мальованої, Олександра Татарчука, суд порушив право на материнство. А ще – допустив помилки в самій процедурі.

"Було неправильно озвучено «допит дитини». Суд повинен був провести бесіду з дитиною і оголосити обов’язково нам. Результиати нам не були оголошені, як стороні позивача. Яку позицію зайняла дитина?"

Тому мама, рішення суду оскаржуватиме.

На початок