Жашківський зразковий дитячий ансамбль гармоністів святкує тридцятиріччя. Про це Суспільному розповів керівник Іван Сухий, який виховав не одне покоління музикантів.
Учні Івана Сухого здобувають призові місця на конкурсах не лише в Україні, а й за кордоном, а приміщення, у якому вони займаються, ще й музей.
14-річний Павло Врочинський у колективі десять років грає на гармоніці.

Разом із викладем він вивчив одну з найважчих мелодій на гармоніці – "Чардаш" Вітторіо Монті.
"В основному я граю на гармоніці, але паралельно вчусь у музичній школі по класу баяна. А ще для себе опановую гітару. Загалом можу грати на будь-якому інструменті із нашого ансамблю, але гармоніка – мій улюблений", – розповів хлопець.

Гармонь – це не пережиток минулого, а унікальний інструмент, додав Іван Сухий. Разом із учнями він грає не лише класику, а й сучасну естраду.
"Ми робимо аранжування сучасних пісень. Буває, учні кажуть: "Давайте вивчимо "Піратів Карибського моря"". Сідаю, озвучую, пишу ноти, вчимо і граємо", – зазначив учитель.

Дмитро Коробко грає на гармоні та баяні вісім років. Хлопець розповів, що хоче піти стежкою свого викладача і навчати дітей музиці.

Ансамбль побував у 13-ти країнах Європи, а його учасники ставали лауреатами 263-х конкурсів. За ці три десятки років Іван Іванович навчив грати понад 255 учнів. І до кожного підібрав свій підхід.
У вільний час Іван Сухий власноруч створює музичні інструменти.

Це інструмент створений із заступа (лопата - ред.), в держаку є отвір просвердлений є резонатори, дві струни, лади і він грає.

Ще музикант зробив, як він його називає, - вулик-гармонь. Навіть міх самотужки зробив. Інструмент звучить мов "бджілка у вулику працює і співає".
У його колекції можна побачити не лише старовинні гармоніки, а й авторські інструменти.