Депутати обласної ради 19 лютого підтримали звернення до президента України, Кабміну й Верховної ради. Воно стосується ухвалення закону про заборону колабораціонізму в Україні – співпраці з окупаційною владою, яка шкодить власній державі.
Перед початком засідання представники "Нацкорпусу" розгорнули плакати. Засідання розпочав депутат від партії ВО "Черкащани" Олег Петренко. Він попросив колег звернутися до керівництва країни, аби ті ухвалили закон про колаборацію, який забороняє співпрацю з агресором:
"Ми багато говоримо про гібридну війну. Але ми самі її робимо гібридною, коли використовуємо в правовому полі, в законодавчому, в плані відповідальності виключно слово «сепаратизм», «сепаратисти»".
Як розповів очільник обласного осередку "Нацкорпусу" Дмитро Кухарчук, закон мали ухвалити з початком війни на Сході. Це інструмент, який дозволить притягнути винних до відповідальності:
"На сьомому році війни у нас досі діють громадські утворення, корпорації, які працюють на агресора, на Росію. Цей закон дасть можливість Службі безпеки України виконувати свої прямі функції, тобто захищати українські національні інтереси".
Депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Олександр Олененко зауважив, що він та його однопартійці підтримають звернення, якщо закон заборонятиме не лише співпрацю з Росією, а й іншими країнами. У результаті між представниками "ОПЗЖ" та "Нацкорпусом" виникла сутичка, довелося втрутитись поліцейським.
На засіданні звернення підтримали:
"Ми категорично й принципово виступаємо за створення законодавчого поля, яке би притягло до карної відповідальності політичні партії, громадські організації, релігійні організації окремих осіб за те, що вони працюють в інтересах країни-агресора", – зазначив депутат від Європейської солідарності Роман Сущенко.
На думку Сущенка, закон на часі. Їхня фракція внесла до парламенту законопроект про кримінальну відповідальність за такі дії.
Що відомо
- Закон про колаборацію передбачає відповідальність за державну зраду, яка полягає у військовому, політичному, економічному чи іншому співробітництві громадян України з державою-агресором або її представниками.
- Такий проект на розгляд Верховної Ради неодноразово вносили депутатати різних фракцій, починаючи з 2017 року.