Третю родинну трансплантацію нирки провели в Черкаському онкодиспансері. До неї готувалися три місяці через різні групи крові у пацієнтів. Про це Суспільному розповів завідувач центру онкоурології Роман Морару-Бурлеску.
Нині пацієнтка Наталя Гордійчук вже самостійно після операції робить перші кроки. З її слів, для неї та її рідних найстрашніше вже позаду:
"Серйозні проблеми з нирками у мене почалися два роки тому. Але якось воно трималося. Рік тому мені зробили фістулуШтучно утворений канал, через який виділяється рідкий вміст порожнини чи органу назовні.. Тоді різко погіршилося самопочуття і ми почали готуватись".
Нирку Наталі пересадили 30-го січня. Донором став батько. Нині він вже вдома. Разом з Наталею у лікарні її матір.
Операцію проводив хірург черкаського онкодиспансеру Роман Морару-Бурлеску разом із колегами. Для нього це вже третя трансплантація нирки. Перша відбулася в жовтні торік, тоді пацієнтом був 25-річний хлопець.
"В таких ситуаціях медперсонал несе дуже великий рівень відповідальності. Насамперед, це родинний забір. Ми інвалідизуємо одного пацієнта для того, щоб жив інший. Тому потрібна ретельна підготовка. Ми перевіряємо всі показники, щоб все підходило, щоб ми це могли зробити", – розповів він.
До трансплантації готувалися три місяці. Пересадку провели безкоштовно завдяки програмі Міністерства охорони здоров’я. Попереду Наталю Гордійчук чекає післяопераційне відновлення. З її слів, вона вже відчула полегшення і має перші плани на майбутнє:
"З першого дня після операції у мене стільки енергії. Хочеться жити, творити, мріяти. Хочу народити дитину – це найголовніший проєкт у моєму житті".
Нині в центрі урології готуються до нових трансплантацій – в області 350 пацієнтів мають ниркову недостатність. Своєї черги нині чекають ще три родини.