На Черкащині затримали чотирьох людей, які, за даними слідства, продавали фіктивні меддовідки, завдяки яким військовозобов'язані могли "списатися" з військового обліку чи отримати відстрочку.
За послугу вони просили до 15 тисяч доларів, розповіла Суспільному речниця Служби безпеки України у Черкаській області Катерина Дрога.
Як розповіла речниця, організатором однієї із "схем" виявився 43-річний підприємець:
"Він продавав потенційним призовникам підроблені довідки про тяжкі захворювання їхніх родичів, які нібито потребують постійного догляду. На основі цих фіктивних медичних висновків, ТЦК мало б підставу надати чоловікам відстрочку від проходження військової служби".

Окрім цього, у Черкасах затримали подружжя та їхнього спільника, які, за версією слідства, майже за 15 тисяч доларів переправляли чоловіків за кордон, розповіла Суспільному речниця Черкаської обласної прокуратури Ірина Сакун.
"Вони також допомагали чоловікам «списатися» з військового обліку на підставі фальшивих меддокументів. Вони залучили профільних лікарів, в яких «купували» підроблені медвисновки для своїх клієнтів".
Як додала Ірина Сакун, наразі вирішують питання щодо лікарів, щоб їм також повідомити підозру у вчиненні кримінальних правопорушень.

Їх затримали під час отримання коштів, розповіла Катерина Дрога.
"Під час обшуку за місцями проживання затриманих було виявлено чорнові записи, мобільні телефони із доказами та кошти", — додала речниця СБУ у Черкаській області.
Як розповіла Суспільному речниця Головного управління нацполіції області Зоя Вовк, затриманим повідомили про підозри:
- за частиною 3 статті 332 ККУ, йдеться про незаконне переправлення людей через державний кордон України, вчинене організованою групою;
- за частиною 3 статті 369 ККУ — пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, вчинена за попередньою змовою групою осіб;
- за частиною 3 статті 369-2 ККУ, йдеться про зловживання впливом.

За її словами, підозрюваним загрожує до дев'яти років тюрми з конфіскацією майна.