Перейти до основного змісту
Хто платитиме: чому трьом медзакладам Черкащини призупинили фінансування

Хто платитиме: чому трьом медзакладам Черкащини призупинили фінансування

Ексклюзивно

Трьом закладам Черкащини призупинили фінансування. Йдеться про Уманську психіатричну лікарню, Городищенське медичне об’єднання та Звенигородську багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування.

Національна служба здоров’я України призупинила виплати 36 медичним установам України, йдеться на їхньому офіційному сайті.

У Звенигородській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування прооперували Катерину Максимчук. За словами завідувача приймального відділення Івана Барабанова, травма у пацієнтки була характерна для її віку і тяжка.

"Якщо людину з такою травмою не прооперувати, вона буде лежачою і матиме купу ускладнень. Тобто на перспективу все дуже погано, якщо не вирішувати", — додав він.

Хто платитиме: чому трьом медзакладам Черкащини призупинили фінансування
Пацієнтка в лікарні. Суспільне Черкаси

За словами пані Катерини, операція та реабілітація у лікарні безоплатні. Єдине, за що заплатила, — металеві пластини, які імплантували їй у ногу.

Нині у травматологічному відділенні цієї лікарні перебувають 30 пацієнтів, розповів Іван Барабанов. Якби припинили державне фінансування, не кожен з них міг би дозволити собі лікування:

"Це були б одиниці, відсотків десять зі ста. В кого є діти, внуки, кого могли б забезпечити. Препарати дорогі, на пенсію у три тисячі люди не скупилися б".

Хто платитиме: чому трьом медзакладам Черкащини призупинили фінансування
Завідувач відділення. Суспільне Черкаси

Фінансування лікарні — це не лише про послуги для пацієнтів, а ще й зарплати персоналу, харчування хворих та витрати на пальне для швидкої, пояснив директор закладу Вардан Айрапетян.

Хто платитиме: чому трьом медзакладам Черкащини призупинили фінансування
У лікарні. Суспільне Черкаси

Чому медзаклади з Черкащини потрапили у список на призупинення фінансування у Нацслужбі здоровʼя Суспільному дізнатися не вдалося — на їхньому офіційному сайті є лише телефон гарячої лінії, за яким операторка порадила писати листи на електронну пошту. 15 травня Суспільне відправило запит із проханням роз’яснити ситуацію. На відповідь ще очікуємо.

Ця ситуація могла стати проблемою для Звенигородської лікарні. За словами директора медзакладу Вардана Айрапетяна, виникла через помилку в розрахунках:

"За нашими даними 985 гривень на одного хворого, а за останніми даними по аудиту управління охорони здоров’я — 1 160 гривень 20 копійок. Де взялася та цифра, яку озвучило НСЗУ, — не ясно".

Директор лікарні додав: за даними Нацслужби, в їхній лікарні за 2024 рік стаціонарно пролікували 14 з половиною тисяч хворих. Насправді ж — 9 902.

"Так і виходить: якщо 14 тисяч ділити, то виходить 500 із копійками. А якщо на дев'ять розділити, то виходить 1 160 гривень", — пояснив він.

Хто платитиме: чому трьом медзакладам Черкащини призупинили фінансування
Вардан Айрапетян. Суспільне Черкаси

Розбіжності у підрахунках звірили того ж дня, коли дізналися про рішення НСЗУ про призупинення фінансування, пояснив Вардан Айрапетян:

"Ми написали наші довідки, наше бачення, наші розрахунки і до вечора було скасоване їхнє рішення".

Суспільне зателефонувало до двох інших закладів зі списку Нацслужби здоров’я України. Городищенське медичне об’єднання мало таку ж проблему, що й Звенигородська лікарня — розбіжності у розрахунках. Заступник директора Юрій Помазан розповів, що вони надіслали лист до НСЗУ та чекають на відповідь.

У приймальні директора Уманської психіатричної лікарні повідомили, що питання вирішили у той же день. До списку, пояснили, потрапили через те, що НСЗУ не отримала їхній звіт.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Стежте за нами у Tik Tok

Топ дня
Вибір редакції
На початок