У Черкасах 15 травня у Долині троянд відбувся родинний фестиваль "Family Fest".
Охочі могли взяти участь у майстеркласах, спортивних конкурсах, естафетах та послухати лекції з мінної безпеки, розповіли кореспонденти Суспільного з місця події.
Захід організували з нагоди Міжнародного дня сім’ї та в межах Дня спільнодії "Сенс-Дія-Рефлексія", розповіла Суспільному перша заступниця керівника Черкаської ОВА Наталія Кравченко.

Черкащанка Юлія Савченко взяла участь у майстерці з ліплення глини.
"Це дуже корисно — ліпити руками. Тренуєш моторику, корисно для роботи серця. Я люблю таке робити".

Місцева жителька Еля Шевченко вважає, що такі заходи підіймають настрій:
"Мені дуже сподобалося, я сьогодні виступала тут. Такі заходи у нас бувають дуже рідко, на жаль, десь раз на рік. Я переповнена емоціями"
Інструктором на локації із ліплення глини був черкащанин Ян:
"Сьогодні ми виготовляли брелочки-вишиванки. Але діти могли проявити себе і виготовити, що їм по душі. Вікової категорії наш майстерклас не мав. Гончарством можуть займатися всі: діти, військові, бабусі та дідусі".

Старший психолог Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій області Руслан Бондаренко розповів, що на їхній локації вчать покращувати свій психоемоційний стан:
"Наша локація у вигляді пункту екстреної психологічної допомоги. Тут діти можуть брати іграшки, гратися ними, ліпити з повітряного пластиліну. Всі речі, які є на локації, діти можуть використовувати, аби покращити свій психоемоційний стан і відновитися. Дані методи ми застосовуємо у випадках, коли сталася екстремальна ситуація й потрібно відволікти дітей. Зараз це дуже важливо, адже щодня ми можемо стикатися із екстремальними ситуаціями".


За словами першої заступниці керівника Черкаської ОВА Наталії Кравченко, захід організували спільно з міською радою:
"Ми хотіли таким чином об'єднали два такі свята як День вишиванки та День сім'ї. Проводимо його в межах реалізації Всеукраїнської програми підтримки ментального здоров'я. Для нас важливо, що сім'ї прийшли сьогодні з дітками і отримали невелике відновлення, враховуючи те, що кожна сім'я нині проживає свою історію через війну".




