Перейти до основного змісту

Оборудки із землею зі збитками у понад 22 мільйони гривень: на Житомирщині підозрюють 2 місцевих жителів та киянку

На Житомирщині поліція заявила про викриття земельної оборудки, яка завдала шкоди Малинській громаді на суму понад 22 млн грн. Головне управління Нацполіції в Житомирській області

На Житомирщині оголосили про підозру двом жителям Малинської громади та киянці про причетність до шахрайської схеми із земельними ділянками сільськогосподарського призначення. У ході оборудок, до яких, за версією слідства, також долучилися місцеві держреєстратори, громада втратила 22 мільйони 400 тисяч гривень.

Про це Суспільному розповіла пресофіцерка Головного управління Нацполіції в області Іванна Сілецька.

За її словами, правоохоронці встановили, що 44-річний житель Малина вирішив заволодіти земельними ділянками, які раніше належали колективному сільськогосподарському підприємству. Чоловік залучив до незаконних оборудок 46-річного містянина та 49-річну жительку Києва — представницю товариства з обмеженою відповідальністю, яке займалося виготовленням технічної документації із землеустрою.

"Встановлено, що у 2005 році право колективної власності сільськогосподарського підприємства, яке діяло у Малинській громаді, припинили. Земельні ділянки перейшли до комунальної власності громади. Тоді члени сільськогосподарського кооперативу вирішили припинити його діяльність. Шляхом махінацій із документацією вони "відродили" діяльність кооперативу та набули у ньому членство. Пообіцявши колишнім співзасновникам та ще декільком місцевим жителям гроші, вони шляхом обману отримали підписи на заявах про їх добровільний вихід зі складу членів кооперативу. В результаті замість 56 засновників залишилося 4, а керівником кооперативу став організатор злочинної схеми. Він надав сфальшовані документи 54-річному державному реєстратору, який незаконно вніс зміни до Єдиного державного реєстру щодо керівника та складу засновників кооперативу", — сказала Іванна Сілецька.
На Житомирщині поліція заявила про викриття земельної оборудки, яка заподіяла шкоду громаді на суму понад 22 млн грн, Малинська громада 4 березня 2025 року . Головне управління Нацполіції в Житомирській області

На Житомирщині поліція заявила про викриття земельної оборудки, яка заподіяла шкоду громаді на суму понад 22 млн грн, Малинська громада 4 березня 2025 року . Головне управління Нацполіції в Житомирській області

На Житомирщині поліція заявила про викриття земельної оборудки, яка заподіяла шкоду громаді на суму понад 22 млн грн. Головне управління Нацполіції в Житомирській області

Після цього учасники схеми зареєстрували 37 земельних ділянок загальною прощею понад 550 тисяч гектарів у Держгеокадастрі. А потім ще один держреєстратор — 49-річний житель Малина безпідставно вніс відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Трьом членам злочинної групи слідчі повідомили про підозри у заволодінні чужим майном шляхом обману, в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК УкраїниСтаття 190. Шахрайство). Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років із конфіскацією майна.

Їх пособникам — державним реєстраторам інкримінували пособництво у шахрайстві (ч. 5 ст. 27Стаття 27. Види співучасників, ч. 4 ст. 190 КК УкраїниСтаття 190. Шахрайство). Такі дії караються позбавленням волі терміном від 3 до 6 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

У коментарі Суспільному тимчасово виконувачка обов'язків речниці Житомирської обласної прокуратури Вікторія Балашкевич сказала, що вжитими заходами цивільно-правового характеру всі 37 земельних ділянок витребували із чужого незаконного володіння та повернули у власність Малинської громади.

Трьом підозрюваним обрали запобіжні заходи у вигляді застави. Щодо двох інших підозрюваних, то до суду скерували клопотання про обрання їм домашнього арешту.

Також арештували частки статутного капіталу у 4 підприємствах, 10 земельних ділянок, 1/4 частки квартири, яка є власністю членів організованої схеми.

Суспільне Житомир готове надати можливість озвучити позицію підозрюваних у цій справі — для цього потрібно звернутися до редакції у будь-який зручний спосіб. Зокрема, написати на сторінку Суспільного Житомир у мережі Facebook.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня
Вибір редакції