Учні Наукового ліцею Житомирської політехніки вибороли 25 призових місць на обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України.
Про це Суспільному розповіла директорка Наукового ліцею Житомирської політехніки Наталія Венцель.
За її словами, троє учнів ліцею посіли по два перших місця.
"Закінчився обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. Учні Наукового ліцею представляли 26 досліджень. Вони вибороли 18 перших місць, шість других та одне третє місце. Троє дітей здобули по два перших місця. Це Катерина Мазуркевич, Іскандер Хамдош і Артем Лозовий", — розповіла Наталія Венцель.
Катерина Мазуркевич брала участь у двох секціях конкурсу: "Геоінформаційні системи та дистанційне зондування Землі" і "Метеорологія та кліматологія".
"У своїх дослідженнях ми з науковими керівниками зосередилися на застосуванні сучасних методів аналізу супутникових даних та ГІС-технологій для оцінки екологічних змін. Перша робота — "Дослідження та аналіз змін у водних об'єктах за допомогою інструментів QGIS та супутникових даних: на прикладі басейну річки Кам'янка, Україна" спрямована на вивчення змін у екосистемі басейну річки Камʼянка та вплив кліматичних факторів на це. У другому дослідженні я проаналізувала температурні аномалії, повʼязані із повномасштабним вторгненням, та спрогнозувала їх динаміку за різними кліматичними сценаріями", — розповіла Катерина.
"Я разом зі своїми науковими керівниками також підготував дві роботи: досліджував якість та екологічність палива в умовах війни та зробив порівняльний аналіз впливу урбанізації на фітоценотичну структуру й екологічну диференціацію макрофітної рослинності гідроекосистем Польщі та України. Я вивчав як міське середовище впливає на водну рослинність в Україні, а наукові керівники допомогли мені з вивченням макрофітної рослинності у Польщі. Цікаво було знаходити спільні закономірності", — розповів учень Наукового ліцею Житомирської політехніки Іскандер Хамдош.
"Я захистив дві науково-дослідницькі роботи у двох секціях: "Органічна хімія та біохімія" і "Прикладна фізика". Ці секції я обрав тому, що ці науки запали мені в серце ще з дитинства. Колись на день народження мені подарували "Набір юного хіміка" та "Електроний конструктор Znatok", а в 8 класі я пішов на міський етап олімпіади з фізики та хімії, де посів 2 місце з фізики та 3 місце з хімії. І це стало поштовхом до моєї наукової кар'єри. У 2024 році я вступив до Наукового ліцею Житомирської політехніки, аби продовжити займатися наукою. Одне з моїх досліджень у МАН було зосереджено на розробці нового методу кількісного визначення сукралози (Е955) у напоях. Сукралоза — це популярний підсолоджувач, який часто використовується у дієтичних продуктах і безалкогольних напоях. Проте його визначення у складних матрицях, таких як напої, залишається актуальною проблемою для аналітичної хімії. Мені допомагали мої наукові керівники — Наталія Миколаївна Зинюк та Володимир Валентинович Ткач. А у секції "Прикладна фізика" я досліджував новий метод побудови дипольних антен з коаксіальним трапом. Замість стандартного методу намотки трапа на ПВХ труби, ми запропонували їх намотувати на осердя нестандартного діаметру. З цією науковою роботою мені допомагали Наталія Вікторівна Кучер та Владислав Вікторович Чухов", — повідомив Артем Лозовий.
Ліцеїсти також розповіли про свої враження від участі у конкурсі та подальші плани.
"Участь в обласному етапі МАН була для мене цінним досвідом, що поєднав інтенсивну підготовку, хвилювання та радість від можливості презентувати свої дослідження. Було цікаво не лише представляти власні напрацювання, а й слухати інших учасників, адже кожна робота відкривала новий погляд на актуальні наукові проблеми. Загалом конкурс залишив позитивні враження: це була можливість не лише перевірити власні знання, а й отримати цінний досвід наукової комунікації, що точно стане в нагоді в майбутньому. Я налаштована рішуче на участь у всеукраїнському етапі МАН та прагну показати якісний і ґрунтовний аналіз у своїх роботах. Для мене це не лише конкурс, а й можливість поглибити свої знання, вдосконалити навички роботи з просторовими даними та зробити внесок у розуміння екологічних процесів в Україні", — зауважила Катерина Мазуркевич.
"Конкурс продемонстрував цінність моїх досліджень. Тепер я з нетерпінням чекаю на всеукраїнський етап, оскільки хочу побачити роботи інших учасників з різних регіонів України та презентувати результати власних досліджень", — сказав Іскандер Хамдош.
"Участь у конкурсі принесла неймовірний досвід. Це була чудова можливість представити свої дослідження перед експертами, отримати цінні коментарі та поради щодо їх вдосконалення. Також важливим було спілкування з іншими учасниками, які досліджують цікаві теми в галузі хімії та фізики. Попереду — ще серйозніший виклик, тому готуємося максимально відповідально. Основні завдання перед всеукраїнським етапом — підготувати ще більш переконливу презентацію та відшліфувати навички публічного виступу", — розповів Артем Лозовий.
Керівниця Центру позашкільної освіти для дітей та молоді Житомирської обласної ради Марія Бовсуновська розповіла Суспільному, що участь в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук цьогоріч взяли 282 ліцеїсти Житомирщини.
"Дослідницькі роботи охоплювали 62 секції у 12-ти наукових відділеннях. Конкурс оцінювали висококваліфіковані члени журі — 81 науково-педагогічний працівник закладів вищої освіти, установ і організацій", — розповіла Марія Бовсуновська.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp