Учениця 11 класу Наукового ліцею Житомирської політехніки Катерина Мазуркевич здобула срібну нагороду на Міжнародному конкурсі "Ecoview". Її дослідження присвячене аналізу змін в водних об'єктах басейну річки Кам'янка з використанням інструментів сучасних геоінформаційних систем та супутникових даних.
Про це Суспільному розповіла директорка Наукового ліцею Житомирської політехніки Наталія Венцель.
За її словами, проєкт Катерини Мазуркевич демонструє важливість використання сучасних геоінформаційних систем та супутникових даних для моніторингу екологічного стану водних ресурсів. Її дослідження має практичну цінність для розуміння змін водного басейну річки Кам’янка та може бути використане для прийняття природоохоронних рішень.
"Шлях до міжнародного успіху Катерина розпочала з обласного конкурсу-захисту Малої академії наук, де вона досліджувала екологічні проблеми нашого регіону. Нині вона гідно представляє не лише рідне місто та область, а й усю Україну на міжнародній арені. Успіх одинадцятикласниці став можливим завдяки підтримці її наукових керівників: вчителя біології Наукового ліцею, аспіранта кафедри екології та природоохоронних технологій, асистента кафедри наук про Землю, керівника центру наукового розвитку учнів та молоді "EcoYouth" Державного університету "Житомирська політехніка" Іллі Циганенка-Дзюбенка та наукової співробітниці Університету міста Парма, випускниці Житомирської політехніки Ольги Шомко", — розповіла Наталія Венцель.
У фінальному етапі конкурсу "Ecoview" взяли участь 20 науковців з різних країн світу. За результатами оцінювання журі, Катерина Мазуркевич виборола друге місце.
"Участь у міжнародному конкурсі "Ecoview" була для мене унікальною можливістю не лише продемонструвати свої знання, але й дізнатися більше про екологічні проблеми світу. Моя робота спрямована на аналіз змін, що відбувались у річці Кам'янка через зміни клімату. Це був важкий, але неймовірно цінний досвід. Цей конкурс не лише зміцнив мої знання у сфері геоінформаційних систем, а й надихнув на нові проєкти для покращення довкілля", — сказала у коментарі Суспільному Катерина Мазуркевич.
Науковий керівник Катерини Ілля Циганенко-Дзюбенко розповів, що цьогорічне дослідження змін водних об'єктів басейну річки Кам'янка — це результат праці Катерини протягом тривалого часу.
"Катерина — надзвичайно цілеспрямована та продуктивна учениця, яка постійно прагне до саморозвитку. Її шлях у науці розпочався ще минулого року з МАН. Вже тоді було помітно її інтерес до екологічних досліджень та вміння працювати з науковими даними. За цей час Катерина виросла як молода дослідниця. Вона активно бере участь у всеукраїнських і міжнародних конференціях, де завжди демонструє високий рівень підготовки та глибоке розуміння досліджуваних тем. Особливо хочу відзначити її здатність працювати з сучасними геоінформаційними системами та вміння аналізувати великі масиви даних. Катерина самостійно опанувала складні інструменти QGIS"Quantum GIS" — вільна кросплатформна геоінформаційна система (ГІС). Основним її призначенням є обробка і аналіз просторових даних, підготовка різної картографічної продукції, навчилася працювати із супутниковими даними, і що найважливіше — навчилася робити практичні висновки з отриманих результатів. Приємно бачити, як її зацікавленість екологічними дослідженнями переростає у серйозні наукові роботи міжнародного рівня. Впевнений, що срібна нагорода на конкурсі "Ecoview" — це лише початок її наукового шляху", — розповів Ілля Циганенко-Дзюбенко.
Раніше Суспільне розповідало, що дев'ятеро ліцеїстів Наукового ліцею Державного університету "Житомирська політехніка" стали призерами фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Вони здобули 4 других та 5 третіх місць.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp