Перейти до основного змісту

На Житомирщині відкрили тюбінг гірку, створену в рамках програми "Власна справа"

Перші відвідувачі тюбінг гірки, с.Городське, Житомирщина, 11 лютого 2025 року. Фото надала Інна Величко

11 лютого в селі Городське на Житомирщині відкрили тюбінг гірку, створену за державні гроші в рамках програми "Власна справа", що є частиною урядової ініціативи "єРобота"Програма надає гранти до 250 000 гривень для створення або розвитку мікро- та малого бізнесу, сприяючи економічному зростанню та створенню нових робочих місць. Грант на будівництво цієї гірки склав 250 тисяч гривень.

Про це Суспільному розповіла керівниця культурно-мистецького центру "Поліська хата" Інна Величко, яка виграла цей грант.

Тюбінг гірку почали будувати у серпні 2024 року, коли отримали державний грант на "Власну справу", розповіла Інна Величко. Спочатку закуповували матеріали, замовляли у інженерів проєкт, який був розроблений спеціально для цієї гірки. І ним вже користувалася бригада будівельників, які спеціалізуються на будівництві різних дитячих атракціонів, майданчиків. Це вже було у жовтні, сказала керівниця центру.

"Тюбінг гірка має всесезонне покриття. Раніше ми асоціюємо цей вид розваги із зимовим відпочинком. Але наші безсніжні зими внесли корективи, тому я вирішила зробити таку гірку, аби розважатися можна було цілий рік: і взимку, і влітку. Це досягається декількома способами. Використовуються спеціальні мастила, які допомагають спускатися. Ну і сама поверхня має спеціальне покриття"¸ — розповіла Інна Величко.

Інна Величко, керівниця центру "Поліська хата", яка виграла грант на створення тюбінг гірки, с.Городське, Житомирщина, 11 лютого 2025 року. Фото надала Інна Величко

За словами Інни Величко, довжина гірки сягає 70 метрів. Встановлювали її для дитячого і сімейного відпочинку, і працюватиме вона поки за попереднім замовленням. Тюбінг гірка розташована в межах культурно-мистецького центру "Поліська хата".

"У нас в кінці нашого городу був природній спуск. І коли був сніг, діти там завжди каталися на санчатах. І я ще тоді думала, що було б добре кось облаштувати. Але поступово зими ставали безсніжними. І вже лижі і санчата ніхто і не виймав цього року з горища. Тому якраз в тому місці, де завжди розважалися сільські діти, ми і зробили такий атракціон", — сказала Інна Величко.

Діти катаються на тюбінг гірці, с.Городське, Житомирщина, 11 лютого 2025 року. Фото надала Інна Величко

Діти катаються на тюбінг гірці, с.Городське, Житомирщина, 11 лютого 2025 року. Фото надала Інна Величко

Тюбінг гірка, с.Городське, Житомирщина, 11 лютого 2025 року. Фото надала Інна Величко

Керівниця культурно-мистецького центру також сказала, що вони влаштовуватимуть такі програми, де буде і екскурсія, і можливість покататися га гірці. Адже ми хочемо, щоб люди не тільки каталися, розважалися, але щось і пізнавали, сказала Інна Величко.

"У нашому селі (Городське — ред.) є що відвідати. Є садиба "Поліська хата". Також у нас росте лавандове поле. Є оглядовий майданчик на пам'ятці археології Червона гора, де можна з висоти пташиного польоту побачити все село і краєвиди. Також у селі функціонує інформаційно-туристичний музей "Дивосвіт Трипілля", де можна познайомитися із трипільською культурою і, зокрема, дізнатися про те, що у нас було на Житомирщині. Також у нас є садиба-музей художника Юрія Камишного. Він зараз тут працює і теж з задоволенням приймає гостей", — розповіла Інна Величко.

За її словами, вона виграла грант у розмірі 250 тисяч гривень на створення тюбінг гірки. Оформили заявку в потрібній формі, щоб отримали позитивний результат, їй допомогли спеціалісти обласного центру зайнятості, які надали консультацію.

Загалом із початку дії програми, з 2022 року, в Коростишівській громаді на Житомирщині видали 40 грантів на підтримку "Власної справи" на загальну суму 10 мільйонів 102 тисячі 300 гривень.

Про це у коментарі Суспільному розповів керівник Коростишівського управління Житомирської філії Житомирського обласного центру зайнятості Руслан Заглада. Грантові гроші спрямовували на відкриття нових або розвиток уже існуючих бізнес-активностей з таких, зокрема, напрямків як кафе, пошив одягу, туризм, магазин дитячих іграшок, будівельна, оброблювальна галузь.

"Програма триває, зараз активно подають заявки. У нас консультативна функція, ми надаємо необхідні матеріали, розповідаємо, що потрібно робити, щоб правильно оформити заявку на грант, і далі надаємо супровід і допомогу", — сказав керівник управління обласного центру зайнятості Руслан Заглада.

Раніше Суспільне показувало фото, як будувалася тюбінг гірка в селі Городське.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня
Вибір редакції