У Житомирі волонтери безкоштовно ремонтують пральні машини та передають їх військовим на передову і в навчальні центри. Долучитися може кожен, передавши свою вживану техніку для потреб захисників.
Про це Суспільному розповів власник сервісного центру Олександр Авраменко.
За його словами, ремонтувати техніку для військових вони почали з перших днів повномасштабного російського вторгнення.
"Спочатку зверталися знайомі, друзі друзів із проханням про техніку. Ми почали передавати. Згодом до нас почали звертатися військові частини — деякі хотіли купити, але ми передаємо все безкоштовно. До 2022 року такого попиту не було, хоча ми підтримуємо зв’язок із захисниками ще з 2014-го. Та після початку повномасштабної війни кількість військовослужбовців зросла, і разом із цим з’явилася більша потреба в техніці", — сказав Олександр Авраменко.
Олександр розповів, що щотижня майстри ремонтують для військових по дві-три пральні машини.
"Спочатку передавали техніку, яка була у нас в запасі. Коли вона закінчилася, через соцмережі Facebook та Instagram почали повідомляти про потребу в пральних машинах. Люди відгукувалися, привозили, іноді ми самі виїжджали та забирали. Нам передали дуже багато техніки: частина була в робочому стані, і ми одразу передавали її військовим, а несправні машини ремонтували власними силами, після чого також відправляли захисникам", — розказав власник сервісного центру.
Зі слів Олександра Авраменка, до сервісного центру звертаються військовослужбовці з підрозділів, розташованих в Житомирській та інших областях України.
"До нас звернулися хлопці з 46-ї бригади з потребою в пральних машинах — вони хотіли їх купити. Дізнавшись, що техніка необхідна саме для військових, ми передали її безкоштовно. Загалом передали понад 15 машин. У бригаді було чотири батальйони, всі переповнені, а на них — лише п’ять пральних машин, чого явно не вистачало", — сказав Олександр Авраменко.
Житомирянин Ігор Нестерчук передав свою пральну машину для потреб військових. Він розповів, що придбав для себе нову, а стара потребувала незначного ремонту.
"Машина прослужила понад 20 років, тож настав час її замінити. Я зателефонував хлопцям, у яких раніше купував амортизатори, і запитав, чи можна використати її на запчастини. Вони пояснили, що такі машини не розбирають, а ремонтують і передають військовим. Тож я без вагань віддав її. Вважаю, що цивільні, по можливості, мають допомагати нашим захисникам", —розказав Ігор Нестерчук.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp