Перейти до основного змісту

Депутати-колишні члени партії ОПЗЖ на Житомирщині: які посади обіймають і в яких структурах

Уточнено

УТОЧНЕНО І ВИПРАВЛЕНО: у попередній редакції новини було подано недостовірну інформацію через збіг імені та прізвища двох депутаток з Житомирщини на ім'я Наталія Рибак. Суспільне вказало, що очільниця ліцею "Тріумф" Наталія Рибак з Бердичева є колишньою членкинею партії ОПЗЖ. В дійсності Наталія Рибак з Бердичева, є членкинею партії "Європейська Солідарність". Колишньою членкинею партії ОПЗЖ є депутатка облради Наталія Рибак, яка родом із Коростишева. Редакція Суспільне Житомир перепрошує за помилку і просить вибачення у депутатки Наталії Рибак з Бердичева.

Станом на 3 лютого 2025 року серед депутатів Житомирської обласної та Житомирської міської рад є 14 колишніх членів партії ОПЗЖ. Одна депутатка нині представляє фракцію партії "За майбутнє", решта — позафракційні. Троє з 14 депутатів очолюють комунальні підприємства, один — ліцей, одна депутатка є головою наглядової ради міської лікарні.

Цю інформацію кореспонденти Суспільного взяли з таких відкритих джерел як Youcontrol, Opendatabot, сайтів Житомирської міської ради, Житомирської облради, сайтів відповідного навчального закладу.

Депутати Житомирської обласної ради

Сергій Білошицький — позафракційний. Сергій Білошицький є директором комунального підприємства "Готельний комплекс "Україна" Житомирської обласної ради, про що вказано на сайті Житомирської обласної ради. На даний час КП "Готельний комплекс "Україна" знаходиться в стані припинення, пише сайт Youcontrol. Сергій Білошицький також — уповноважена особа і один із засновників громадської організації ветеранів та інвалідів АТО Житомирщини, скорочена назва громадська організація "ВІАТОЖ", йдеться на сайті Youcontrol.

Володимир Нагорняк — позафракційний. Є директором Поліського ліцею Ушомирської сільської ради, про що зазначено в декларації депутата і на сайті самого ліцею. На сайті обласної ради вказано, що депутат є начальником складського господарства ТОВ "Експрес Трейд".

Наталія Рибак — позафракційна. За інформацією обласної ради, Наталія Рибак є помічником-консультанткою Народного депутата України Юрія Павленка.

Також серед колишніх членів партії ОПЗЖ, які є депутатами Житомирської обласної ради, є:

  • позафракційний депутат Петро Козенюк, який є одним із засновників благодійної організації "Благодійний фонд "Розвиток Полісся", йдеться на сайті Youcontrol. На сайті Житомирської обласної ради вказано, що Петро Козенюк тимчасово не працює.
  • позафракційний депутат Анатолій Мелашенко. В декларації депутат обласної ради вказав, що має фінансові зобов'язання стосовно трьох товариств із обмеженою відповідальністю. Зокрема , є засновником ТОВ "Житомиркомунсервіс", кінцевим бенефіціаром ТОВ "Командор" у Василькові. Засновником ТОВ "БУШ ПРІТ" у Вишневому. На сайті Житомирської обласної ради йдеться, що Анатолій Мелашенко — пенсіонер.
  • позафракційна депутатка Наталія Онуфрієнко — директорка Центру реабілітації дітей "Онуфрієнко-діти", йдеться на сайті обласної ради. В декларації депутатки вказано, що вона голова громадської ради Геріатричного пансіонату в Бердичеві, є засновницею Благодійного Фонду "Онуфрієнко-діти" та громадської організації "Онуфрієнко-діти".
  • позафракційний депутат Костянтин Черпіцький, за інформацією сайту обласної ради — директор ТОВ "Стар Пак Преміум".
  • Раїса Гула, голова фракції політичної партії "За майбутнє". Місцем роботи на сайті обласної ради вказано "волонтер". Засновниця громадської організації "Житомирський обласний клуб ділових жінок", "Національна платформа "Жінки за мир", йдеться на сайті Оpendatabot.

Депутати Житомирської міської ради

Наталія Леонченко — позафракційна. Голова наглядової ради Житомирської міської лікарні №1, обрана 22 січня 2025 року. Тоді Суспільне писало, що жителі громади висловили обурення цим фактом. У міськраді з цього приводу зібрали брифінг для журналістів. 29 січня 2025 року електронна петиція про розпуск наглядової ради КП "Лікарня № 1" у Житомирі через призначення її головою колишньої членкині партії ОПЖЗ Наталії Леонченко набрала потрібну кількість голосів для її розгляду.

Наталія Леонченко також є керівником відокремленого підрозділу громадської організації "Національна платформа "Жінки за мир" у Житомирській області", засновниця громадської організації "Жінки за мир". Офіційним місцем роботи, за розміщеною на сайті Житомирської міської ради інформацією, є Житомирський інститут медсестринства.

Сергій Колесник — позафракційний. Є керівником комунального автотранспортного підприємства КАтП 0628, йдеться на сайті Житомирської міської ради.

Раніше Суспільне писало, що у січні 2024 року Житомирська обласна прокуратура повідомила, що правоохоронці виявили незаконну схему привласнення грошей громади, виділених на прибирання вулиць Житомира. За версією правоохоронців, підозрювані оголосили тендер з прибирання та вивезення негабаритного сміття на умовах субпідряду. Фактичні роботи із прибирання виконували працівники комунального підприємства, використовуючи комунальну техніку. Гроші за виконану роботу перерахували підприємцю, який виграв тендер. Підозрюваним в організації схеми був Сергій Колесник — начальник комунального підприємства “Автотранспортне підприємство 0628” (КАтП 0628 — ред.), він же і депутат, який був обраний у Житомирську міськраду від нині забороненої партії ОПЗЖ.

Сергій Гринчук — позафракційний. Працює завідувачем відділення комунального некомерційного підприємства "Житомирський обласний онкологічний диспансер".

Первинна профспілкова організація "Перша медична" комунального некомерційного підприємства "Житомирський обласний онкологічний диспансер" Житомирської обласної ради

Як писало Суспільне, в 2022 році завідувача хіміотерапевтичного відділення Житомирського обласного онкологічного диспансеру, депутата Житомирської міської ради Сергія Гринчука відсторонили від роботи. Це відбулося в рамках справи, коли в 2021 році у Житомирі працівники Служби безпеки України повідомили про викриття медиків, котрих підозрюють в організації шахрайської схеми, за якою вони нібито змушували онкохворих купувати в аптеках ліки, які їм безкоштовно надавала держава. За це час було кілька засідань суду із поновлення Сергія Гринчука на посаду. Зокрема, 25 грудня 2024 року Суспільне писало про те, що Житомирський апеляційний суд лишив без задоволення апеляційну скаргу Житомирського обласного онкологічного диспансеру щодо визнання незаконним наказу про звільнення завідуючого хіміотерапевтичного відділення Сергія Гринчука. Згідно з рішенням суду, Гринчука мають поновити на посаді і виплатити йому середній заробіток за майже півтора року вимушеного прогулу.

Також серед колишніх членів партії ОПЗЖ, які є депутатами Житомирської міської ради, є:

  • Василь Кучик — позафракційний, засновник приватного підприємства "ВАСКОМ", пише сайт Youcontrol;
  • Світлана Півоварова — позафракційна, директор приватного підприємства "ВЖРЕП-8", йдеться на сайті Житомирської міської ради;
  • Юрій Самборський — позафракційний, місце роботи — ФОП "Самборський А.А.", йдеться на сайті Житомирської міської ради.

Що відомо про зупинення діяльності політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" на Житомирщині

На сесії міської ради, яку скликали у Бердичеві 12 березня 2022 року, троє з чотирьох депутатів фракції політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" подали заяви про вихід з фракції. Таким чином фракція партії ОПЗЖ у Бердичівській міськраді перестала існувати.

15 березня 2022 року фракція політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" у Житомирській міській раді ухвалила рішення про зупинення своєї діяльності, як колегіального органу міської ради.

На сесії Житомирської обласної ради оголосили про припинення діяльності депутатської фракції політичної партії "Опозиційна платформа – за життя" 16 червня 2022 року. Це була перша сесія Житомирської обласної ради з моменту повномасштабного вторгнення Росії на територію України.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня
Вибір редакції