Вночі 27 січня у селі Прибуток Потіївської громади ексвійськовій ЗСУ з Луганщини, а нині власниці приватного притулку для тварин Наталії Черкасовій розбили її автівку, припарковану поруч з її обійстям. У поліції поінформували, що відкрили кримінальне провадження і розслідують справу, як хуліганство.
Наталія Черкасова розповіла Суспільному, що близько о пів на другу ночі 27 січня почула, що десь поруч на вулиці газує автівка, тому одразу вибігла подивитися, що сталося. Зі слів Наталії, на вулиці двоє чоловіків буксували автівкою в болоті, і саме вони вже за 10 хвилин побили її автівку, припарковану поруч з обійстям.
Позиція Наталії Черкасової
Я — колишня військова, маю контузії — в період загострення у мене починаються сильні мігрені і я майже не можу спати вночі. Тому в нічну пору доби я зазвичай пораюся по господарству, а заодно випускаю погуляти своїх собак. Після недавньої пожежі в моєму обійсті ще не добудований паркан, який дозволив би загородити територію і випускати собак вільно бігати вдень. А випускаючи їх вночі, мені вдається уникати можливих скарг на те, що собаки вдень могли б зачепити людей або ж птицю, та й самі собаки не матимуть ризику травмуватися під чиїмись колесами, адже вночі комендантська година. Втім, для цих хлопців комендантська година не є перепоною — вони вдвох і ще якась дівчина з ними приїхали на нашу вулицю. Хлопців цих я знаю: обоє із сусідніх сіл за кілька кілометрів від нас — Дорогунь і Заньки. Один із них часто буває нетверезим, про іншого говорять, що він вживає наркотичні речовини.
У піжамі та капцях я вискочила на вулицю, щоб запитати, що тут коїться. Один із хлопців почав кричати на мене: мовляв, йому заважають мої собаки, які виють, гавкають і ніби як вдень покусали у нього в селі його дитину. По-перше, мої собаки майже весь час зараз всередині у будівлі, випускаю я їх лише вночі. А по-друге, навіть вночі вони бігають лише по нашому селу. Як вони вдень нібито дісталися до села цього хлопця, яке за чотири кілометри від нашого села, лишається загадкою.
Далі події розвивалися звичним чином: хлопець знову лаяв мене нецензурними словами, обзивав проросійською підстилкою, кричав, що всі ми з Донбасу однакові. Нічого нового, коротше — я пропускаю таке повз вуха. Дівчина, котра приїхала з ними, теж була нетвереза, намагалася мене шарпати і я їй дала відсіч, як і хлопцю, котрий теж поліз битися. Він тоді сказав мені, щоб я сідала до них в машину — мовляв, поїдемо розберемося. Я погодилася і пішла за курткою, але не встигла відійти, як почула дзвін — хлопці цеглою стали бити моє авто. Ця цегла лежить обабіч, накрита брезентом — призначена вона для будівництва мого паркану. Наступної миті я вже дзвонила в поліцію і викликала наряд. За цей час хлопці побили мені в автівці вікна, задні ліхтарі та бокове дзеркало.
У листопаді 2023 року один з цих хлопців, якого звати Андрій, будучи нетверезим, уже влетів був в мою машину — тоді я пішла йому назустріч і погодилася, щоб він лише оплатив ремонт мого авто. Дільничного офіцера я неодноразово сповіщала про дії цих хлопців — вони всю ніч гасають тут, вбивали на вулиці тварин, колись навіть сусіда зачепили, але він заяви не писав, бо вони з ним розрахувалися — один із цих хлопців працював у лісництві, тому гроші має.
Коли я подзвонила на 102 і повернулася, хлопці рушили на своєму авто від мене.
Поліцію я викликала в пів на другу ночі — мене запитали, чи маю я тілесні ушкодження і коли я сказала, що ні, попросили чекати патруль, можливо, навіть вже зранку, бо всі наряди на виїздах. Згодом я отримала дзвінок від чоловіка, який представився нашим дільничним офіцером і попросив, щоб я відкликала наряд, а він зранку приїде і з цими хлопцями поговорить. Я відмовилася відміняти свій виклик. О 02:23 приїхав патруль, який зробив все необхідне. Я написала заяву і на цьому все. Станом на четверту годину дня 27 січня, коли я з вами розмовляю, дільничний так і не приїздив, а цих хлопців годину тому я бачила в магазині, де вони купували алкоголь.
Щодо моєї розбитої машини, то я хочу сказати, що цією автівкою на початку повномасштабки ми евакуювали людей та тварин із зони бойових дій, потім вивозили звідти нею загиблих. Щоб купити це авто, ми з батьком продали інше авто, потім ще влізли в борги і за зібрані гроші купили цей бус. Мій батько загинув, а цей бус мені лишився ще й як пам'ять про нього. І я не розумію, чому якийсь п'яниця дозволяє собі бити моє авто.
Розмова з дільничним офіцером Потіївської громади
Вдень 27 січня журналісти Суспільного Житомир кілька разів намагалися зв'язатися з дільничним офіцером Потіївської громади за тим номером мобільного телефону, який дала Наталія Черкасова. Втім, слухавки за цим номером спочатку ніхто не брав, а згодом на телефон журналістів абонент виставив переадресацію дзвінків.
Позиція поліції
У коментарі Суспільному старша інспекторка з комунікацій Житомирського районного управління поліції Марина Вітвіцька поінформувала, що номер, за яким телефонували журналісти Суспільного, насправді належить не дільничному офіцеру громади, а одному з патрульних, які приїздили на виклик. За її словами, патрульний не взяв трубку, бо в день, коли до нього дзвонили журналісти Суспільного, мав законний вихідний після відчергованої зміни.
Вдень 28 січня на сторінці Житомирського районного управління поліції у мережі Facebook пресслужба опублікувала інформацію, що радомишльські поліцейські розслідують факт хуліганства в Потіївській громаді.
"Потерпіла, 36-річна жителька села Прибуток, розповіла, що тієї ночі у неї виник конфлікт з компанією молодих людей. Під час суперечки один з них, 21-річний житель громади, пошкодив її автомобіль "Nissan", який стояв неподалік. Усі обставини правопорушення зафіксувала слідчо-оперативна група відділення поліції №3 Житомирського райуправління поліції, яка працювала на місці події. Правоохоронці встановлюють обставини правопорушення в межах кримінального провадження. За зверненням потерпілої розпочато досудове розслідування. Попередня кваліфікація "Хуліганство" — стаття 296 Кримінального кодексу України. Нині поліцейські встановлюють усіх учасників події та визначають їхні ролі у вчиненні правопорушення. За законом подібні дії караються від штрафу до п’ятирічного обмеження волі", — повідомила пресслужба райуправління поліції.
Також у коментарі Суспільному Марина Вітвіцька сказала, що у відповідь на слова заявниці про непрофесійні, на думку волонтерки, дії правоохоронців буде проведена відповідна перевірка.
Суспільне Житомир готове надати можливість озвучити свою позицію у цій справі іншим учасникам події — для цього потрібно звернутися до редакції у будь-який зручний спосіб. Зокрема, написати на сторінку Суспільного Житомир у мережі Facebook.
Раніше Суспільне розповідало, що на початку листопада 2024 року у селі Прибуток Потіївської громади згорів приватний притулок для тварин, в якому його власниця — колишня військовослужбовиця — утримувала 44 собаки. Шестеро із них загинули. У громаді журналістам тоді говорили, що шукають можливості відновити будинок та допомогти решті тварин.
За 5 днів після пожежі волонтери зібрали понад 100 тисяч гривень та передали їжу та інші засоби догляду для вцілілих тварин.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp