Вийшов в світ новий роман доктора філологічних наук, професора з Житомира Петра Білоуса "Житомирський апокриф". Це третя книга його трилогії "Житомир".
У коментарі Суспільному Петро Білоус пояснив, що таке апокриф.
"У сьогоднішньому тлумаченні апокриф — це твір невідомого походження, сумнівної історичної вірогідності, свідомо створений як містифікація. Інакше кажучи, апокриф — таємничий, прихований або й заборонений письмовий твір", — сказав автор роману.
Петро Білоус розповів, чому саме назвав книгу "Житомирський апокриф".
"Житомир має чимало нерозгаданих таємниць, одна з яких — його народження на землі древлянській. Коли немає історичних фактів чи писемних свідчень, гору беруть легенди та міфи. Тоді починають циркулювати у свідомості містян чутки, як, наприклад, оповідка про старовинний апокриф — рукопис, який розкриває архаїчні початки сучасного міста. Роман подає захоплюючу історію про пошуки таємничого апокрифа архівістом Святославом, котрий ось-ось здобуде його та оприявнить. Проте чужа і меркантильна рука перешкоджає це зробити... Як офіційно відомо, Житомир засновано у 884 році, тобто у дохристиянську добу. Мій задум — переглянути цю дату, заглибитися у давніші часи, коли постало місто, поміркувати, чому воно одержало таке ім'я. Я не прагнув досліджувати тему, адже писав художній твір, тому дав волю фантазії, припустив, що колись тут, де нині Житомир, був створений рукопис, який дивним чином дійшов до наших часів, але був захований, утаємничений", — розповів Петро Білоус.
Головний персонаж роману — працівник архіву Святослав.
"Під час вивчення новознайдених матеріалів Святослав натрапляє на загадковий аркуш, де у формі загадок вказано на місце переховування апокрифа. Він береться ті загадки, які пов'язані з топонімікою та історією міста, відгадати. І йому це вдається. А що сталося потім, допитливий читач обов'язково дізнається. І хоч роман — не наукове дослідження, але в ньому можна натрапити на багато реалій Житомира та його історії", — повідомив автор трилогії.
Петро Білоус пропонує оригінальні тлумачення назви міста, його топонімів, деяких історичних подій. Водночас — це і розповідь про сучасний Житомир, який постає на тлі реконструйованих фрагментів тексту апокрифа.
"Роман "Житомирський апокриф" може зацікавити своїм змістом і динамічним стилем як звичайних читачів, так і краєзнавців, бо розвінчує деякі стереотипи у тлумаченні історії Житомира", — сказав Петро Білоус.
6 грудня 2024 року Суспільне розповідало, що вийшов в світ роман "Міст самогубців" доктора філологічних наук, професора з Житомира Петра Білоуса. Це перша книга його трилогії "Житомир", присвячена пішохідному мосту через річку Тетерів.
20 січня 2025 року повідомляли, що вийшов в світ роман "Секретар, або Житомирський скарб" — друга книга трилогії "Житомир" професора з Житомира Петра Білоуса.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp