Перейти до основного змісту

Жителі Коростеня провели акцію на підтримку овручан, які вимагають повернення чорнобильських виплат

Учасники акції протесту з питань чорнобильських виплат, Коростень, 10 грудня 2024 року. Скриншот із відео Світлани Барановської/Facebook

10 грудня на Житомирщині у місті Коростень біля будівлі міської ради провели акцію на підтримку учасників акції протесту в Овручі, які оголосили голодування і вимагають повернення чорнобильських виплат. На зустріч із мітингувальниками вийшли посадовці Коростеня і народний депутат України Володимир Арешонков.

Про це в мережі Facebook в групі "Я люблю Коростень" написала коростенська журналістка Світлана Барановська.

За її інформацією, пенсіонери вийшли під стіни міської ради в знак підтримки овручан, які вже восьмий день голодують, вимагаючи, зокрема, повернення чорнобильських виплат. Світлана Барановська написала головні тезиси, які були озвучені під час мітингу.

"У держбюджеті по чорнобильських доплатах дві норми, які суперечать одна одній. Перша — на період дії воєнного стану виплата дорівнює 2361 гривень. Але після війни виплати мають поновитися, які діяли до цього часу. Друга — доплата 3200 гривень (1600 гривень і 1600 гривень як еквівалент прожиткового мінімуму)", — написала жителька Коростеня.

Перед учасниками акції виступив народний депутат Володимир Арешонков, який розповів про ситуацію з чорнобильськими доплатами, починаючи із 2025 року. Він сказав, що всі, хто переїхав жити на забруднені території після 1993 року, доплати не отримуватимуть.

"Доплати передбачені тим, хто має статус постраждалого від аварії на ЧАЕС, хто проживав в момент аварії на забруднених територіях або хто жив тут не менше трьох років в період із 1986 по 1993 роки. Всі, хто приїхав сюди після 1993 року, хто не має статус постраждалого, хто знайшов адвокатів і несправедливо отримав доплати — вони нічого не будуть отримувати", — сказав нардеп.

За інформацією Світлани Барановської, цього тижня до Коростеня або до Овруча має приїхати перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак, яка дасть роз’яснення з чорнобильських питань.

Як писало Суспільне, 3 грудня жителі Овруцької громади, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, оголосили акцію протесту, відмовившись від їжі. Головними вимогами голодувальників є:

  • повернення пільг і гарантій, передбачених законодавством для постраждалих від Чорнобильської катастрофи;
  • погашення заборгованостей з виплат компенсацій та пенсій;
  • забезпечення медичних послуг і ліків, які є критично важливими для їхнього життя та здоров’я.

4 грудня делегація чорнобильців із Овруцької громади у Києві зустрілася із заступницею міністра Мінсоцполітики Дарією Марчак. За словами представниці делегації Марини Переходової, результатом зустрічі люди залишилися незадоволені.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції