У Житомирі група волонтерів майже щосуботи збирається і виготовляє окопні свічки, які потім надсилає військовослужбовцям на передову.
Про це Суспільному розповіла волонтерка Вікторія Боровська.
За її словами, за день група волонтерів може виготовити від 300 свічок різних розмірів. До процесу також долучаються військові і переселенці.
"У серпні 2022 року ми почали робити окопні свічки. І вже третій сезон ми їх виготовляємо. Кожен рік думаємо, що це останній, і сподіваємося, що цей рік буде останній", — сказала Вікторія Боровська.
Волонтер Сергій Войтюк розповів про процес виготовлення свічок, які розраховані на 2-3 години горіння.
"Роблю це, тому що моя мама займалася волонтерством ще до 2014 року. Вона мені розповіла про окопні свічки. Я вирішив долучитися, тому що воїнам в окопах холодно, треба їм на чомусь гріти консерви різні, обігріватись якось. У вільний час приїжджаю сюди", — розповів Сергій Войтюк.
З 2020 року волонтерить Оксана Котенко.
"Це поклик душі, мабуть. Коли ти розгублений і не знаєш, що робити, то найкращі ліки — це допомога комусь. Робимо свічки, які є більшими за розміром. Вони підходять хлопцям краще в стаціонарних умовах чи в окопі. Також воїни кладуть такі свічки в буржуйки, там вони горять по чотири-шість годин. І процес їх виготовлення трішки важчий, тому що треба це все порізати на частинки, а потім скласти, і тоді дівчатка їх заливають парафіном", — сказала Оксана Котенко.
За словами волонтерки Ніни Шепетухи, заготовки заливають парафіном лише один раз. Підливати його непотрібно, оскільки потім під час нагрівання свічка може потекти.
"Розтоплюємо парафін в чайнику до рідкого стану, але головне не перегріти, інакше він буде закипати в свічках і буде дуже незручно його туди заливати. Заливаємо доверху. Картон просочується. Головне, щоб він був правильно складений. Після застигання парафін не буде видно", — розповіла Ніна Шепетуха.
За її словами, охочі допомогти волонтерам можуть принести парафін або металеві банки для свічок. Приймають чисті банки з-під сардин, кукурудзи та згущеного молока. Вони мають бути без гострих країв.
"А парафін має бути харчовий, щоб коли він підпалюється, їм можна було б дихати. Також він має бути без ароматизаторів", — пояснила Ніна Шепетуха.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp