Перейти до основного змісту

"Він про міфи та легенди українських міст" — Олександр Ірванець у Житомирі презентував новий роман

Про міфи та легенди — Олександр Ірванець привозив у Житомир новий роман. Суспільне Житомир/Ірина Остапчук

Український письменник, поет, перекладач, драматург та Facebook-блогер Олександр Ірванець у Житомирі презентував свій новий роман "Ізмарагд княгині Несвіцької". Творчий вечір відбувся у Будинку художника.

Вітаючи учасників заходу, Олександр Ірванець сказав, що йому подобається Житомир, адже, за його словами, історія цього міста, його атмосфера, люди, історичні постаті, які тут жили і творили, тісно переплітаються із історією та легендами його рідного міста Рівне, в якому він зараз часто буває. Мандруючи із Києва та захід і навпаки, каже, дуже любить заїжджати до Житомира, бо не може його об’їхати — він постійно на його шляху.

"Ці два міста на мапі України — Житомир та Рівне дуже схожі. І не стільки архітектурою, як духом. Житомир, звісно, трішки більший — не даремно свого часу він був центром Волинської губернії, проте це не заважає йому та містам-його сусідам: і Рівному, і Луцьку мати схожі і водночас унікальні міфи та легенди. У Житомирі я надихаюся та відпочиваю, порівнюю містечкові атмосфери, а також не оминаю можливості випити тут кави, зустрітися із шанувальниками моєї творчості, поспілкуватися з ними та почитати свої нові твори. Житомиряни це люблять", — розповів Олександр Ірванець.
Письменник та поет Олександр Ірванець у Житомирі презентував новий роман, Житомир, 6 грудня 2024 року . Суспільне Житомир/Ірина Остапчук

Зустріч із письменником Олександром Ірванцем у Будинку художника, Житомир, 6 грудня 2024 року. Суспільне Житомир/Ірина Остапчук

Під час зустрічі з письменником Олександром Ірванцем, Житомир, 6 грудня 2024 року. Суспільне Житомир/Ірина Остапчук

Нова книжка Олександра Ірванця "Ізмарагд княгині Несвіцької", яка нещодавно вийшла друком і яку він презентував цього разу, каже, теж про міфи, пов’язані із українськими містами, а точніше про творення міфів, про нові легенди із минулого, які переплітаються із дійсністю, про образи, які впливають або можуть впливати на нас і які з часом стають мостами між фантазією та дійсністю.

Обкладинка нового роману Олександра Ірванця, Житомир, 6 грудня 2024 року. Суспільне Житомир
"Ізмарагд княгині Несвіцької" — це теж роман-фантазія. Його персонажі — люди із минулого, представники різних національностей, поколінь, професій, які колись жили на теренах наших міст, щось робили, творили, діяли, деколи зраджували, а також сьогоднішні, які живуть уже в інших вимірах реальності, але мають дуже багато схожих рис. Це така собі химерна фантастика зі спражніми і вигаданими героями та антигероями, сповнена фантастичних пригод із дуже вільним трактуванням історичних подій. Я намагався створити простір, в якому поєднані абсолютні протилежності, які деколи аж до напруги не можуть зійтися та збігтися у поглядах. Але, одним словом, моя нова книжка — це про протистояння добра і зла", — розповів письменник.
Письменник та поет Олександр Ірванець у Житомирі презентував новий роман, Житомир, 6 грудня 2024 року . Суспільне Житомир/Ірина Остапчук

Хто така княгиня Несвіцька і чому її ізмарагд важливий (або не важливий), хто із історичних постатей: письменників, громадських, політичних та військових діячів оживає у творі, в які перипетії вони потрапляють та на яких саме вулицях і ландшафтах розгортаються події, — автор роману не деталізував, бо, з його слів, це є в анотаціях та відгуках, а також радив прочитати роман.

Письменник та поет Олександр Ірванець у Житомирі презентував новий роман, Житомир, 6 грудня 2024 року . Суспільне Житомир/Ірина Остапчук

Натомість сам на публіку прочитав лише один епізод зі нового твору про двох доберманів. А також — дещо із своїх поетичних рядків: ранніх та сучасних. Розповів про те, де зараз живе, чим займається, як, із розповіді українських військових, його поезію читають на фронті і чому 2 роки проживав у Берліні.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції