Як працюють протитанкові та протизенітні симулятори, якими є макети мін, снарядів, дронів показали учням старших класів житомирських ліцеїв 6 грудня на відкритому уроці "Захист України". Кореспонденти Суспільного дізнавалися детальніше про захід, який присвятили Дню Збройних сил України.
Андрій Сушицький навчається у 10 класі 23 ліцею, йому сподобалося керувати дроном.
"Ми одягали VR-шолом. Є джойстик, за допомогою якого можна керувати і допомогти знищити ворожу техніку. Це дуже цікаво і дуже потрібно. Ти можеш навчитися керувати дроном, як цивільним, так і військовим", — розповів Андрій.
За словами керівника проєкту з розробки протитанкового та протизенітного симулятора Дмитра, опанувавши прилад, можна успішно застосовувати зброю під час бою.
"Це-ПТРК "Джавелін", його симулятор. Що ми маємо: інструкторський модуль, транспортно-пусковий контейнер, купу органів керування. Ти маєш зрозуміти, для чого потрібний кожен із цих контролерів. Зброя розумна, але керується вона у першу чергу твоєю головою", — зазначив Дмитро.
Каріна Романчук і Софія Господарчук навчаються у 26 ліцеї. Дівчата розказали, що після одинадцятого класу планують вступити до військового інституту.
"Деякі міни, гранати ми бачили на уроці "Захист України", але тут багато нового і цікавого для нас", — сказала Каріна Романчук.
"Мені цікаво. Я прийшла дізнатися більше нової інформації. Дуже багато цікавого різного, яке я бачу вперше", — додала Софія Господарчук.
Віталій Бойченко говорить, що цікавиться зброєю, займається її моделюванням.
"Багато зразків мін, є дрони, також автомат Калашникова, РПГ. Ознайомити людей з цим доволі важливо. Особливо з мінами, тому що у наш час це доволі важлива тема", — сказав учень Віталій Бойченко.
Під час відкритого уроку учням показали два відеофільми про роботу підрозділів ЗСУ.
"На цьому заході ми показуємо два документальні фільми, короткі їхні версії. "Розвідка боєм" про військову розвідку, про частину у якій я зараз служу. Другий фільм "Бачити перемогу" про феномен, науково-популярний, як зір. Взагалі зір, на війні, зокрема. Що буває, коли йде ударна хвиля. Які є форми захисту від впливу бойових дій на зір", — зазначив режисер військових фільмів Олексій Гончарук.
Одним з організаторів відкритого уроку "Захист України" був "Волонтерський штаб Житомира".
"Ми хочемо, щоб у них була зацікавленість, щоб вони хотіли здобути ці знання, не пропускали заняття "Захист України" у школах", — сказала голова громадської організації "Волонтерський штаб Житомира" Галина Чибуровська.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp