Перейти до основного змісту

"Коли тривога, виймаю м'ясо і роблю джерки", — волонтерка Лариса Сіліна із Житомира

Волонтерки громадської організації "Житомирські козачки" від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну готують смаколики для військовослужбовців на передову. За фахом жінки викладачки у житомирських навчальних закладах, тому для своєї волонтерської діяльності залучають і учнів, і колег. Нині, окрім смаколиків, вони збирають гроші на авто, генератори та інше спеціальне обладнання для військових.

Про це Суспільному розповіла одна з благодійниць Лариса Сіліна.

"Хлопцям треба допомога. Я не знаю такої родини, щоб в когось десь не воювали рідні. Коли тривога така страшна, включаю вакуматор, дістаю м’ясо і починаю робити джерки", — розказала Лариса Сіліна.

Лариса Сіліна, волонтерка ГО "Житомирські козачки", Житомир, 29 листопада 2024 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

За її словами, учні та їх батьки підтримують волонтерок: донатять та пишуть листівки з подяками військовим — це для них підтримка.

Волонтерка Олена Козак розповіла, що гроші на обладнання та продукти збирають за допомогою соціальних мереж. У Фейсбуці є сторінка громадської організації "Житомирські козачки", де можна ознайомитись з актуальними зборами та звітами. За словами Олени, сьогодні (29 листопада — ред.) вони відправлять пакунки військовим з різних підрозділів.

Джерки для ЗСУ, Житомир, 29 листопада 2024 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

"Наша спільна справа — це тушкованки, джерки, бутербродне сало, енергетичні жменьки, з різновидів горіхів, сухофруктів. Ми ще закуповуємо обладнання: автомобілі, станції, пульти, дрони. За цей тиждень ми закрили потреб на понад 70 тисяч гривень. Ми придбали зарядний пристрій, генератор, "Цукорки" (засіб радіоелектронної розвідки — ред.)", — сказала Олена Козак.

Олена Козак, волонтерка ГО "Житомирські козачки", Житомир, 29 листопада 2024 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

Вчителька фізичної культури Ірина Дубовенко розповіла, що вона разом зі своїми колегами та учнями плете маскувальні сітки.

"Купили ми сітки, ну я й кажу: "Олена Володимирівна, напевно нам треба щось подумати — ця сітка дуже підходить для плетіння маскувальних сіток". І ось дівчинка з Будичан приїхала до нас, показала мені майстер-клас. Приєдналися всі: діти, дорослі, а колеги допомогли зробити станок для плетіння", — сказала Ірина Дубовенко.

Ірина Дубовенко, волонтерка ГО "Житомирські козачки", Житомир, 29 листопада 2024 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

Шість сіток волонтерки відправили військовим. Ще п’ять сіток чекають на відправку. Юлія Богатко сказала, що її учні також залучаються до волонтерської діяльності, адже у багатьох батьки, брати чи сестри перебувають на передовій.

"Вони розуміють, що для своїх рідних є підтримкою. Тому ми і долучилися. Ми віримо у нашу перемогу. Ми віримо у те, що ми не відступимо і ми теж будемо із ними йти докінця", — поділилася Юлія Богатко.

Юлія Богатко, волонтерка ГО "Житомирські козачки", Житомир, 29 листопада 2024 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

Джерки для ЗСУ, Житомир, 29 листопада 2024 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

Горіхи для ЗСУ, Житомир, 29 листопада 2024 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

Волонтерки ГО "Житомирські козачки", Житомир, 29 листопада 2024 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції