Студентка Житомирського державного університету імені Івана Франка Марія Атаманенко здобула диплом 2 ступеня у ІІ Міжнародному конкурсі наукових робіт здобувачів вищої освіти.
Про це Суспільному розповіла наукова керівниця Марії, доцентка кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Житомирського державного університету імені Івана Франка Наталія Колесник.
За її словами, конкурс проходив на базі Київського національного університету технологій та дизайну за підтримки Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" Міністерства освіти і науки України за трьома напрямами: Art and Design, Fashion industry та Public and Corporate Management.
"Марія Атаманенко презентувала на конкурсі наукову роботу англійською мовою на тему "Дизайн та брендинг фірмового стилю товарів для дому та затишку" й здобула диплом 2 ступеня в напрямку Art and Design серед 65 наукових робіт з 20 закладів вищої освіти України та світу. Метою цього конкурсу є сприяння розвитку наукової діяльності студентів в умовах розширення співпраці з закордонними закладами вищої освіти, формування креативного світогляду майбутніх фахівців, залучення молоді до процесів трансформації України в контексті реалізації цілей євроінтеграції", — повідомила Наталія Колесник.
У коментарі Суспільному Марія Атаманенко розповіла, що нині здобуває професію графічного дизайнера у Житомирському державному університеті імені Івана Франка.
"В університеті маю можливість не тільки вивчати основи професії, але й практично застосовувати свої знання для розвитку реальних дизайн-проєктів. У своїй конкурсній роботі "Дизайн та брендинг фірмового стилю товарів для дому та затишку" я зосередилася на створенні цілісної візуальної концепції для брендів, що виготовляють продукти для дому. Обравши цю тему, я прагнула поринути в саму суть того, що означає "бути вдома" для людини. Сучасний світ з його шаленим ритмом все більше змушує нас шукати простір, де можна розслабитися та відновити сили. На мою думку, дизайн товарів для дому — це про створення атмосфери, яка огортає теплом і затишком. Я вирішила дослідити, як за допомогою кольору, текстури і форми можна розповісти цю історію комфорту, допомогти людям знайти відчуття гармонії та "домашнього" затишку навіть у найдрібніших деталях. Саме тому я й обрала тему брендингу товарів для дому, адже вірю, що предмети, якими ми оточуємо себе, мають особливий вплив на наш емоційний стан і комфорт. Брендування — це не тільки зовнішній вигляд продукту, а й передача атмосфери спокою та позитиву", — розповіла Марія.
На думку Марії, вона досягла успіху у конкурсі завдяки поєднанню кількох факторів:
- глибоке розуміння теми;
- старанна підготовка;
- поєднання автентичності та вміння здивувати;
- адаптація до нових умов.
"Працюючи над презентацією, я приділяла увагу деталям, що підсилювали головну ідею про комфорт і затишок. Окрім того, я мала змогу представити свою роботу англійською мовою, що стало важливим кроком для передачі ідеї на міжнародну аудиторію. Справжній успіх приходить, коли авторський дизайн-проєкт має щось особливе: інноваційну ідею, глибокий сенс або візуальну родзинку, яка запам'ятовується. Підготовка, впевненість, увага до деталей і вміння донести свою концепцію так, щоб вона викликала теплу реакцію, емоції у високоповажної комісії і глядачів, на мою думку, стали важливими важелями", — сказала студентка.
Нині Марія перебуває у Канаді і навчається у ЖДУ онлайн. У конкурсі вона також брала участь дистанційно.
"Я перебуваю в Канаді через війну в Україні та за сімейними обставинами, які змусили мене переїхати. Співпрацювати на далекій відстані було непросто. Різниця у часі становить 9 годин, і через це я представляла роботу на онлайн-конференції о третій годині ночі за місцевим часом. Фізично це було складно, але я рада, що впоралася. Крім того, презентацію було на деякий час перервано через повітряну тривогу в Україні, що змістило мій графік. Я також дуже вдячна своєму науковому керівнику, Наталії Колесник, за підтримку на всіх етапах роботи. Незважаючи на часову різницю та складнощі, пов'язані з відстанню, вона завжди знаходила можливість допомогти, надихнути та дати цінні поради. Її наставництво було важливим чинником мого успіху в цьому конкурсі. Велика подяка організаторам — Київському національному університету технологій та дизайну за те, що змогли залучити таку численну й різноманітну аудиторію з різних куточків України та світу", — розповіла Марія Атаманенко.
"Як науковому керівнику, мені було дуже приємно працювати з Марією над її науковою роботою. Її аналітичний підхід, увага до деталей та вміння поєднувати теоретичні знання з практичними завданнями зробили роботу не лише цінною науково, а й дуже цікавою. Марія завжди була відкритою до порад і готовою до конструктивного обговорення. Її прагнення до досконалості вражає, і я впевнена, що це лише початок її наукового шляху", — зауважила Наталія Колесник.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp