В умовах війни через пошкоджену армією РФ енергетичну інфраструктуру в Україні застосовують планові та аварійні відключення світла. При відключеннях електрики зникає й інтернет. Інженер ІТ Ігор Карнаух розповів кореспондентам Суспільного про 5 основних способів під'єднатися до інтернету у разі відключення світла.
Журналісти Суспільного поспілкувалися на вулиці з перехожими житомирянами і запитали, чи знають вони, як підключити інтернет у разі відключень електрики.
"Знаю, що можна на модемі якось там підключити на певну кількість годин, але сам не користувався. Коли немає світла, зазвичай користуюся мобільним інтернетом, і мені вистачає", — говорить житомирянин Ігор.
Ще один місцевий житель Олександр теж сказав, що намагається тримати телефон зарядженим, адже підключається до інтернету через телефон.
Житомирянка Ольга відповіла, що не знає, як можна підключитися до інтернету у разі відключення електрики.
"Спеціальний пристрій на багатоповерхівках встановлюється зі спеціальною мережею, то буде інтернет без електрики", — розповіла житомирянка Оксана.
"В мене тато на дві батарейки підключає, і додатково в нас до п’яти годин може бути світло. Я не знаю, як це відбувається, але я дуже рада, що тато це зробив, якщо чесно", — говорить ще одна житомирянка Ірина.
Інженер ІТ Ігор Карнаух розповів кореспондентам Суспільного про 5 основних способів підключення інтернету у разі відсутності світла.
"Почну із самого бюджетного варіанту – коли ми можемо придбати USB/wі-fі-модуль. В нас є в наявності такий USB/wі-fі-модуль, він недорого коштує, ми можемо підключити його до стаціонарного комп’ютера, і завдяки цьому модулю в нас на персональному комп’ютері з’явиться wі-fі. Далі ми можемо підключити зі списку тих мереж, які нам доступні", — зазначив Ігор Карнаух.
За словами інженера, для цього в телефоні слід заздалегідь налаштувати точку доступу. USB-модуль ловитиме інтернет, який роздається з телефону за допомогою точки доступу. Вартість цього пристрою — від 200 до 1000 гривень.
"Це джерело живлення з низькими напругами, в якому є кілька виходів (5, 9 і 12 вольт), до яких ми можемо під’єднати наш wі-fі-роутер. За допомогою даного приладу ми можемо забезпечити інтернет тільки в тих будинках, в кого інтернет проведений за допомогою GPON. Це оптоволоконний кабель, який проведений напряму в будинок. Це спеціальний провід, яким інтернет передається світлом. Він зазвичай має жовтий колір. Такі мережі проводять зазвичай у приватні будинки. У багатоповерхових будинках таке працювати не буде, тому що там працює інша схема", — розповів інженер.
Вартість пристрою коливається від 2000 до 3000 гривень.
Третій варіант, зі слів Ігоря, найдорожчий. Для нього використовується джерело безперебійного живлення, здатне живити персональний комп’ютер, wі-fі-роутер та медіа-конвертор. Час роботи буде залежати від розміру і об’єму акумулятора. Таке обладнання стартує від двох-трьох тисяч і дорожче. Ціна залежатиме від тривалості роботи.
За словами Ігоря Карнауха, для використання четвертого та п’ятого способів підключення інтернету треба розумітися на електротехніці.
"Можна придбати перетворювачі — підвищуючі або понижуючі — вони здатні видавати будь-яку напругу, яку ми виставимо. Це дасть можливість самому змайструвати від домашнього акумулятора ту напругу, якою живляться наші інтернет-прилади. Ці прилади обійдуться вам і порядку тисячі гривень, а також велику суму коштуватиме акумулятор. П’ятим способом є інвертор з напругою 220 вольт. Прилад можна заживити від автомобіля чи акумулятора", — розповів інженер.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: