Чіткі терміни військової служби: в Житомирі вчергове провели мирний пікет

Учасниці мирної акції із плакатами в руках за чіткі терміни військової служби, Житомир, 15 вересня 2024 року. надала Віра Єфімчук

15 вересня в Житомирі вчергове провели мирний пікет за встановлення чітких термінів військової служби. Півтора десятка учасників зібралися на майдані Корольова на Алеї Слави Героїв, аби нагадати про потребу встановлення граничних термінів перебування мобілізованих у війську.

Про це Суспільному розповіла одна з учасниць акції, дружина мобілізованого Віра Єфімчук.

За її словами, дружини, матері, сестри, діти військових, які виходять на ці мітинги, хочуть нагадати суспільству про те, що це питання й досі не вирішено, а народним обранцям — що до вимог людей в демократичній країні слід дослухатися.

Син одного з мобілізованих житомирян на акції за чіткі терміни військової служби, Житомир, 15 вересня 2024 року. надала Віра Єфімчук
"Ще й досі немає відповіді на нашу петиціюПетиція №22/224136-еп "Встановлення терміну служби для військовослужбовців під час дії воєнного стану і права на звільнення за перерахунком цього терміну згідно запропонованих коефіцієнтів з урахуванням місця несення служби".. Подавалися запити на різні профільні комітети і президенту стосовно розгляду її, але поки що вона не розглянута. Встановити граничні терміни військової служби це життєва необхідність. Адже наші воїни не можуть якісно виконувати військові обов’язки і захищати нас, якщо вони виснажені", — сказала Віра Єфімчук.

Акція на майдані Корольова загалом тривала півтори години. Це був тихий пікет із плакатами, сказала його учасниця. Спочатку люди стояли на Алеї Слави Героїв, а потім розмістилися вздовж проїжджої частини вулиці Велика Бердичівська, щоб людям, які переходять на пішохідному переході, та водіям автівок було видно меседжі, написані на плакатах.

За наданою Вірою Єфімчук інформацією, за майже рік з того часу, як 27 жовтня 2023 року відбувся перший Всеукраїнський мирний пікет, учасники об’єднаної навколо питання чітких термінів служби спільноти вели активне листування та зустрічі із народними депутатами України, представниками Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних сил України, представниками Комітету ВРУ з національної безпеки, оборони та розвідки.

В цьому напрямку також проводить роботу створена родичами мобілізованих громадська організація "Інтенція". Як результат, Комітет висловив готовність розглядати відповідні законопроекти із жовтня 2024 року за умови, якщо є позитивна динаміка проведення призову на військову службу під час мобілізації, а також наявності у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки достатньої кількості військовозобов’язаних.

Віра Єфімчук розповіла, що вже в понеділок 16 вересня в Києві під Верховною радою України розпочинається Довготривалий пікет за встановлення чітких термінів служби, який попередньо планують завершити 1 жовтня в День Захисників та Захисниць України.

Подібні мирні зібрання цими вихідними, окрім Житомирі, ще пройшли в 15 містах України.

Учасниці мирної акції за чіткі терміни військової служби, Житомир, 15 вересня 2024 року. надала Віра Єфімчук

Учасниці мирної акції за чіткі терміни військової служби, Житомир, 15 вересня 2024 року. надала Віра Єфімчук

Учасниці мирної акції за чіткі терміни військової служби, Житомир, 15 вересня 2024 року. надала Віра Єфімчук

Раніше Суспільне писало, що Петиція (№ 22/224136-еп — ред.) про встановлення терміну служби для військовослужбовців під час дії воєнного стану була оприлюднена у квітні 2024 року і зібрала понад 26 тисяч голосів. Нині вона знаходиться на розгляді.

В документі є вимога при встановленні термінів служби враховувати місце несення військової служби.

"Вимагаємо від Президента ініціювати та внести на розгляд Верховної ради України, Указ або законопроект за внесення змін до статті 26 Закону України "Про військовий обов’язок та військову службу", підставу для звільнення у зв’язку із закінченням встановлених строків військової служби у 36 місяців, з перерахунком термінів служби згідно запропонованих коефіцієнтів.

  • В тилу 1 день за 1 день (фактично служба 36 місяців);
  • В районі виконання бойових завдань 1 день за 2 дні (фактично служба 18 місяців);
  • На лінії зіткнення 1 день за 3 дні (фактично служба 1 рік);
  • Перебування на лікуванні та реабілітації 1 день за 3 дні у випадку отримання поранення (травмування) під час захисту Батьківщини, у випадку причини, пов’язаної з проходженням військової служби 1 день за 2 дні, в іншому випадку 1 день за 1 день;
  • Відпустки 1 день за 1 день", — йдеться у Петиції.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube