13 вересня 2024 року у ході чергового обміну військовополоненими вдалося повернути 49 українців та українок. Серед звільнених — жителі Житомирщини, підполковник Державної прикордонної служби України Денис Сторожук з Чуднова та воїн Сергій Фасоля із Нової Чорторії.
Про це стало відомо зі сторінок соцмереж Чуднівської міської ради і Facebook-групи "Любарська Селищна Територіальна Громада".
"Серед звільнених і наш земляк, чуднівчанин, підполковник Державної прикордонної служби України Денис Ігорович Сторожук (1988 року народження), — написала пресслужба Чуднівської міськради.
Факт повернення додому з полону підполковника Держприкордонслужби Дениса Сторожука підтвердила Суспільному його рідна сестра Вікторія Кузьмінська.
В коментарі Вікторія розповіла, що 13 вересня родині передзвонили із Координаційного штабу і сказали, що його обміняли і везуть у Київ, також дадуть рідним змогу зв’язатися із ним. А вже ввечері молодша сестра Дениса Оксана їздила і зустрічалася із ним.
Вікторія розповіла, що Денис Сторожук народився в Донецьку. Коли йому не було ще й року, родина переїхала на Житомирщину. Його батько став працювати головним лікарем санстанції у Чуднові. В цьому місті Денис закінчив 9 класів загальноосвітньої школи, а після вступив до Донецького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Далі було навчання у Національній академії Державної прикордонної служби України в Хмельницькому. По розподілу був направлений на службу в Донецьку область на кордон із Росією.
Зі слів сестри звільненого з полону Дениса Сторожука, після початку війни в 2014 році, коли Росія окупувала частину Донецької області, його підрозділ передислокувався в Маріуполь, де він весь час працював начальником Прикордонного оперативно-розшукового відділу Першого прикордонного загону. Коли почалося повномасштабне вторгнення, Денис був у Маріуполі.
"Вони там тримали порт, а потім всі зливалися із азовцями в "Азовсталі". Коли сказали українським військовим виходити і здаватися у полон, він, знаючи, що це таке, вирішив для себе рішення не виходити, а спробувати дістатися підконтрольних Україні територій. Денис заховався у каналізаційній шахті "Азовсталі". Наскільки я зрозуміла взагалі, він кілька тижнів пробув в цій шахті, потім якось вдалося йому вийти. Але, я так розумію, вже були проблеми із ногами — обморожені пальці — і він не міг йти. Тому, я розумію, що він десь переховувався на окупованій території. Хтось йому допомагав", — розповіла Вікторія.
Сестра Дениса сказала, що вони не знали, що він не вийшов із "Азовсталі", бо вже не було зв’язку. А потім місяць потому він дав про себе знати, що він живий. І так він час від часу дзвонив, знали, що він не в полоні, але де – він не говорив, розповіла Вікторія.
В квітні 2023 року, знаходячись на окупованій території і вже роблячи документи для виходу на підконтрольні Україні території, він потрапляє до російського полону. 13 вересня 2024 року у ході чергового обміну Дениса Сторожука звільнили.
ОНОВЛЕНО НА 18:00 — додано коментар Оксани Сторожук.
Молодша сестра Дениса Оксана Сторожук змогла побачитися із братом після його звільнення з полону вже ввечері 13 вересня. З її слів, це була дуже коротка і емоційна зустріч.
"Ми міцно обійнялися. Вийшли на відеозв’язок із мамою, яка не могла стримати сліз і плакала. Денис не втратив оптимізму, сміється — і тепер вже все позаду. Ми вірили в його повернення, тільки не знали, коли це відбудеться. Чекали на цю мить півтора року. На жаль, батько не дочекався цієї зустрічі і помер від хвороби рік тому", — розповіла в коментарі Суспільному сестра звільненого з полону Дениса Сторожука Оксана.
Про звільнення з полону 13 вересня ще одного воїна з Житомирщини Сергія Фасолі написала Facebook-групи "Любарська Селищна Територіальна Громада" Жанна Кузьмишина.
"До родини Фасоль в Нову Чорторію повернувся воїн Сергій Фасоля. Два довгих роки усі вірили і надіялись і ось нарешті вдома", — йдеться у цьому дописі.
13 вересня 2024 року Суспільне писало, що Україна повернула з російського полону 49 полонених, серед яких військові та цивільні. Зазначалося, що серед звільнених з полону воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, Національної поліції, Державної прикордонної служби, а також цивільні. Вперше за тривалий час вдалося звільнити з полону українських жінок: їх серед звільнених 23.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: