Із 1 липня у Житомирі діятиме безготівкова оплата проїзду у транспорті — що потрібно знати

Із 1 липня 2024 року у Житомирі запроваджується безготівкова оплата проїзду у громадському транспорті. Поїздку у тролейбусі, трамваї та комунальному автобусі від цього дня можна буде оплачувати винятково банківською, транспортною чи пільговою картками або розраховуватися разовим квитком з QR- кодом.

За словами керуючої відділенням "City Card" Юлії Гарбовської, разові квитки можна буде купити у транспортних терміналах міста. Вартість одного — 15 гривень.

"Мінімально за один раз можна буде купити 2 квитки, і за них сплатити рівно 30 гривень. Термінал решти не видає. Натискаючи кнопку: "Два квитки", пасажир, який купує разові квитки , підтверджує, що ознайомився із цією умовою. Затим через купюроприймач проводимо готівку — і отримуємо чеки", — розповіла Юлія Гарбовська.

Разовий квиток для проїзду — це звичайний папір із інструкцією на звороті, каже представниця компанії "City Card".

"Термін дії разового квитка із з QR-кодом — 48 годин. Адже це папір, і він може швидко стиратися. На квитку вказано, що його не можна піддавати механічним пошкодженням. Набуває чинності після сканування на валідаторі. Сканувати його потрібно на відстані 1,5 — 2 сантиметри від зчитувача QR-кодів. А відтак вважається, що оплата за проїзд пройшла", — сказала Юлія Гарбовська.

Житомирянка Наталія розповіла, що вона військовослужбовиця. З її слів, зазвичай, для проїзду у міському транспорті має посвідчення, проте 24 червня вона розрахувалася готівкою, бо посвідчення забула вдома. Каже, що не всім буде зручно після того, як готівкою не можна буде розраховуватися.

"Не у всіх є картки. Пасажирами у міському транспорту є діти, люди старшого віку. І не всі вміють цим користуватися. Тож, на мою думку, має бути вибір", — сказала житомирянка Наталія.

Житомирянка Аліна — студентка. За її словами, для проїзду у тролейбусі вона використовує транспортну картку, а відтак у придбанні разових квитків потреби не має

"Я знаю, що разовий квиток можна купити у транспортних терміналах міста. Також знаю, скільки вони коштують. Але я поки не знаю, чи купуватиму їх, бо просто не буду ним користуватися. У мене є транспортна картка, — розповіла житомирянка Аліна.

Житомирянка Вікторія сказала, що розраховується у транспорті банківською карткою, а відтак теж не купуватиме собі разові квитки, але проблеми в цьому не бачить.

"Я вважаю, що у придбанні разового квитка немає нічого поганого. Я не бачу тут проблеми. Коли він почне діятиме, думаю, люди звикнуть. І це буде зручно. Це реально прогрес для міста", — сказала житомирянка Вікторія.

Житомирянин Петро розповів, що проживає у мікрорайоні Корбутівка. Зазвичай, для проїзду користується тролейбусом №15-А. Запровадження безготівкового розрахунку у міському транспорті підтримує, хоча, каже, що розраховується транспортною карткою.

За словами водія тролейбуса Олександра, пасажирам міського громадського транспорту потрібно було залишити право вибору у розрахунку за проїзд — як готівкою, так і карткою або разовим квитком з QR-кодом. Чоловік каже, що безготівковий розрахунок може стати проблемою для немісцевих жителів.

"Скажімо, для тих, хто приїхали із села. Як вони будуть їхати? А якщо людині інколи потрібно проїхати у міському автобусі, то де вона має купити квиток? Потрібно, щоб на кожній зупинці були встановлені автомати, аби купити разові квитки і їхати", — сказав водій тролейбуса Олександр.

21 червня 2024 року Суспільне писало, що в Житомирі у тестовому режимі почали продавати разові квитки з QR-кодом для проїзду в міському громадському транспорті. Це стало підготовчим етапом до заміни готівкового розрахунку на безготівковий.

також раніше Суспільне повідомляло, що 28 березня 2024 року виконавчий комітет Житомирської міської ради ухвалив рішення про зростання вартості проїзду в громадському транспорті з 1 квітня. При цьому готівковий розрахунок планували відтермінувати до 1 червня після запровадження разового квитка.

22 травня під час позачергового засідання виконкому Житомирської міської ради ще раз перенесли на місяць до 1 липня скасування готівкової оплати за проїзд у громадському транспорті Житомира. Такі ж терміни затвердили і для введення часових обмежень пільгового проїзду пенсіонерів та людей з інвалідністю 3 групи.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube