У Житомирі зменшили кількість рейсів електротранспорту — у міській раді пояснили причини

У Житомирі скоротили кількість тролейбусів на маршрутах. Суспільне Житомир

У Житомирі на декількох міських маршрутах електротранспорту у робочі дні скоротили кількість рейсів. Зокрема, ці зміни стосуються і нового тролейбусного маршруту №5, який сполучає мікрорайон Мальованка із залізничним вокзалом.

За словами заступника Житомирського міського голови Олександра Шевчука, все — через потребу економії електроенергії та нестачу водіїв на комунальному підприємстві.

"Так, дійсно, із цього тижня ми змінили графік руху тролейбусів на міських маршрутах. І це стосується не тільки нового маршруту — фабрика "Крок" — залізничний вокзал, а й деяких інших. На лінію відтепер у будень загалом виходить 60 тролейбусів замість 69 станом на кінець минулого тижня з відповідно довшим інтервалом руху. Головна причина такої ситуації: у Житомирі критично не вистачає водіїв. Ще одна причина — потрібно економити електроенергію у місті. Зміни графіків у русі також стосуються і трамваїв, але не стосуються автобусів. Вони виходять на маршрути, як і раніше, у повному обсязі", — сказав посадовець.

Зі слів Олександра Шевчука, у п'ятницю, 7 червня, до міської ради надійшло офіційне звернення від АТ"Житомиробленерго" про потребу скоротити споживання електроенергії у місті, а також про можливі графіки відключення окремих споживачів від елекропостачання.

"Ми розуміємо, яка зараз ситуація із елекрозабезпеченням загалом у країні після російських обстрілів. А відтак скажу відверто: нам дуже не хочеться у ручному режимі за допомогою додаткової техніки відтягувати міські тролейбуси, які зупинилися через брак електроенергії у зв'язку із перенавантаженням електропідстанцій, із маршрутів. Це не дуже приємна процедура. Ми це вже проходили, тому працюємо на упередження. Один міський тролейбус на лінії споживає 40 кВт за годину. От і порахуйте, скільки ми можемо економити електроенергії вдень", — розповів Олександр Шевчук.

1 червня Суспільне розповідало, що в Житомирі запустили новий тролейбусний маршрут №5, який сполучає мікрорайон Мальованка із залізничним вокзалом. У робочі дні на лінії мали курсувати чотири тролейбуси із інтервалом руху 17 хвилин. Будівництво цієї тролейбусної лінії обійшлося в один мільйон 569 тисяч євро грантових грошей.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube