Потоплений крейсер "Москва" у Житомирі: як учні гуртка намалювали мультик із комп'ютерною графікою

У Житомирі діти на гуртку з інформатики створили мультфільм про потоплення крейсера "Москва".

Про це Суспільному розповів керівник Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Володимир Васьківський.

З його слів, у гуртках комп’ютерних технологій навчається 200 учнів. Діти з 10 років у комп’ютерній програмі вчаться створювати анімацію. Молодша і старша групи вихованців отримують завдання створити декілька секунд відео, озвучують його й анімують.

"Програми, за якими працюють гуртки на сьогодні, це авторські програми, які розробляють наші педагогічні працівники, враховуючи досвід роботи з дітьми, обладнання, яке в нас є. Ну, і запит, інтерес дітей, наших вихованців. Є програми, які розраховані на один рік, а також є програми і дворічні. Кожен вихованець готує проєкти і вони їх презентують",— сказав Володимир Васьківський.

Зі слів вихованця гуртка Давида Мартіросова, зараз триває робота над ще одним мультфільмом.

"Зараз ми працюємо над мультиком "Дно Чорного моря". Спочатку з’являються медузи, потім рибки припливають, потім з’являється акула, коли вони починають пливти. І я досі не можу нормально зробити так, щоб акула їх наздогнала", — ділиться Давид.

Вихованка гуртків з програмування та комп'ютерної графіки Ольга Бражевська розповіла, що раніше займалася на гуртку програмування, а зараз вчиться створювати анімації та редагувати фотографії.

"Хотіла навчитися нових знань, тому що можна завжди розвиватися, в цьому немає межі. І на майбутнє, можливо я захочу змінити професію, воно мені знадобиться, я в цьому впевнена", — сказала Ольга Бражевська.

Олексію Драному 11 років, він із Бахмута, вже рік відвідує гурток комп’ютерної графіки. За його словами, у мультику придумують сюжет, створюють зображення і оточення, потім це анімують.

"Ми працюємо над анімацією, ми створили страхопуд. Трішки допомагав вчитель", — розповів Олексій.

Керівниця гуртків комп’ютерної графіки, програмування та основ інформаційних технологій з елементами англійської мови Олена Шостачук розповіла Суспільному, що учні п’ятих, шостих та сьомих класів пів року працюють над створенням мультика.

"Діти із молодшої групи на простому рівні створюють анімацію, старші — на складнішому: невеличкі анімації, гіфки, листівки анімовані, робимо вже повноцінний мультик, накладаємо звук. Ну, мультик такий на півтори хвилини. Для мультика — це вважається багато по часу. І оскільки діти вивчають також Adobe-програми, Photoshop, Illustrator до того і після того, як вони переходять до програми Adobe Animate, їм вже знайомо багато елементів, тому що це Adobe-програми, вони схожі одна на одну", — сказала Олена Шостачук.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube