В кількох громадах Житомирщини в рамках проєкту "Соціальна кухня" почали роздавати благодійні обіди

Видача благодійних обідів в селі Гульськ Звягельського району. Суспільне Житомир/Віталій Умінський

Благодійний проєкт "Соціальна кухня", в рамках якого щоденно в Житомирі безоплатно годують сотні людей, розширився на інші громади Житомирщини. Вже місяць "Соціальна кухня" виїздить до Коростеня і Звягельської громади.

Про це в етері Українського радіо Житомир розповів Віталій Умінський, директор дієцезіального благодійного фонду "Карітас-Спес" Київсько-Житомирської дієцезії римсько-католицької церкви, який реалізує цей проєкт.

З його слів, співпрацю розпочали із Коростеня. Щоп'ятниці там видають 200 обідів, і окремо 60 обідів везуть в інтернат для літніх людей, в якому є і місцеві, і переселенці.

"І тепер ми хочемо вести обіди в Звягельську громаду — це біля 300 обідів. І це враховуючи те, що щоденно ми в Житомирі надаємо 300-500 обідів. Така можливість є завдяки нашим партнерам з-за кордону: благодійникам, донорам. Зокрема, це дуже відома організація Реновабіс, яка погодилася нам допомагати, щоби ми годували людей. А саму кухню передали італійці, волонтерська міжнародна організація. І варто відзначити самих працівників, які самовіддано працюють в непростих умовах", — сказав Віталій Умінський.

За місяць регіональних виїздів в Звягельську і Коростенську громади області в рамках проєкту "Соціальна кухня" вже видали 2000 обідів. За словами керівника благодійного фонду, проєкт планують розширювати й надалі — зараз йдуть перемовини із Бердичівською громадою.

Віталій Умінський

Суспільне Житомир/Віталій Умінський

Загалом із початку реалізації проєкту, з вересня 2022 року, "Карітас-Спес" вже видав більше 100 тисяч обідів. Серед тих. Хто отримує таку допомогу, в першу чергу переселенці, люди, які мають першу категорію інвалідності, багатодітні родини.

"Проблема є в тому, що держава має закон щодо благодійництва, і на рік людина може отримати благодійну допомогу на суму 4200 гривень. А це дуже мала сума. Натомість для внутрішньо переселеної особи вони мають іншу суму — це декілька сотень тисяч гривень. Тому цим проєктом охоплюємо більше людей, які вимушено через війну залишили свої помешкання і переїхали на Житомирщину", — розповів Віталій Умінський.

Віталій Умінський

Раніше Суспільне писало про те, що у вересні 2022 року Житомирська міська рада повідомила про створення у Житомирі мобільної "Соціальної кухні". На початках планували забезпечувати готовими обідами до 1000 людей на тиждень. Станом на жовтень 2022 року "Соціальна кухня" працювала в експериментальному режимі. Рік потому, у вересні 2023 року, в рамках благодійного проєкту "Соціальна кухня" в Житомирі щоденно годували до 600 людей.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube