Як правильно збирати чорниці: поради від подружжя з Житомира

На Житомирщині триває сезон збору чорниць. Надія разом із чоловіком Віктором приїхали з Житомира в Левків, щоб назбирати ягід для вареників. Подружжя розповіло кореспондентам Суспільного поради щодо правильного збору чорниць та про користь цієї ягоди.

За словами Надії, зараз триває сезон збору чорниці.

"Мені здається, немає жодної людини, яка б не любила чорниці. Ми збираємо їх, щоб поїсти та зварити вареників. А вареники будуть на соді — пухкі, гарні, парові. У мене з собою відро на три літри і я його зберу. Збираю руками. Звичайно, мені Вітя допоможе, хоч він і не хотів, казав, що буде тільки їсти. Разом у нас буде чотири літри", — сказала жінка.

Надія розповіла, що збором чорниці займається з дитинства. Щоб зібрати ягоди, не обов’язково йти вглиб лісу.

"Я сама "лісовичка" з Ємільчинського району, село Сергіївка, яке знаходиться біля лісу. Ми туди кожного ранку ходили. Як тільки починався березовий сік, ми його збирали та здавали. Коли починалася чорниця, ми також ходили збирати, хоча тоді приймали тільки сушену. Варення варили, закривали, сушили і здавали, щоб мати якусь копійку до школи", — згадала Надія.

Подружжя збирає ягоди вручну. Зі слів Віктора, "гребінки", якими деякі люди збирають чорниці, завдають шкоди цій рослині.

"То вже видно, що воно перебрано. Звісно, коли вони цими "гребінками" гребуть, то псується чорничний кущ. А якщо збирати по одній для вареників, то ягоди великі та хороші", — пояснив Віктор.

Надія розповіла, що чорниця — лікувальна ягода і вона з цих ягід варить компоти та варення.

"Можна компот закривати. Я, наприклад, у трилітрову банку насипаю півтора стакани чорниць та стакан цукру, додаю скибку лимона чи апельсина і закриваю на зиму такий компот. Ще сушу чорницю — це дуже добре від проносу. На кисіль можна використовувати, адже чорниця в будь-якому вигляді корисна. Це лікувальна ягода, я вам хочу сказати", — сказала жінка.

Раніше Суспільне писало, що кореспонденти дізнавалися які ціни та попит на чорницю в Коростені.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube