На Житомирщині проживає понад дві тисячі почесних донорів України

Житомиряни здають кров. Житомир, 12 травня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

На Житомирщині проживає понад дві тисячі почесних донорів України. До здачі крові долучаються жителі усіх громад області.

Про це в етері Українського радіо Житомир напередодні Всесвітнього дня донора розповіла керівниця Житомирського обласного центру крові Алла Островська.

За її словами, переважна більшість донорів вже мають певний стаж. Так як до різних громад Житомирщини двічі на тиждень виїздить спеціальна бригада центру крові, сказала його директорка, то в цих громадах є люди, які періодично приходять на донорство і вони вже перейшли до когорти свідомих донорів. Алла Островська розповіла, що окрім почесних донорів сьогодні у Житомирі є дві людини зі статусом заслужений донор України. Це означає, що людина більше 100 разів стала донором крові безоплатно.

"Один із заслужених донорів продовжує періодично здавати кров. Він брав участь в територіальній обороні, він з нами весь час на зв'язку. Інша людина зараз менше звертається до нашого закладу, але він виконав свою місію, тому ми дуже вдячні цим людям", — сказала посадовиця.
Директорка Житомирського обласного центру крові Алла Островська. Житомир, 12 травня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Окрім залужених донорів України, на Житомирщині є люди зі статусом почесного донора. І таких почесних донорів в області більше 2000 — тих, хто не менше 40 разів безоплатно здавав кров.

Зі слів Алли Островської, хоча на сьогодні достатньо компонентів для невідкладних станів, потреба є щодня. Адже кров використовується як для Збройних сил України, так і для пацієнтів, які знаходяться в лікувальних закладах, для постраждалих в аваріях, в інших надзвичайних ситуаціях.

"Потреба в крові щоденна. Тому якщо людина хоча б один раз в рік стане донором крові, вона принесе велику користь. Ми співпрацюємо як з окремими людьми, так і з різними установами і організаціями по мірі того, яка кількість донорів якої групи нам потрібна. Тому що тепер донорство — це управління запасами в межах того, щоб вони були в наявності і використовувалися доцільно", — сказала керівниця центру крові.

За її словами, в Житомирі 14 червня, у Всесвітній день донора, в обласному центрі крові під час прийому донорів з 8.00 до 13.00 буде розіграш невеликих призів на честь свята. Також вітатимуть людей, які набули статусу почесного донора саме в поточному періоді.

Загалом обласний центр крові у Житомирі працює щоденно з 8.00 до 13.00, а також кожну другу та четвергу суботу з дев'ятої ранку.

Раніше Суспільне розповідало про заслуженого донора України житомирянина Сергія Ващенка. 7 грудня 2021 року чоловік прийшов до обласного Центру крові, аби зробити 245 за рахунком донацію крові. Алла Островська тоді розповідала Суспільному, що Сергій є рекордсменом серед донорів області. Вперше Сергій Ващенко здав кров у 1992 році, аби врятувати життя свого похресника.

Також Суспільне повідомляло, що у грудні 2022 року Житомирський обласний центр крові вирішив подовжити свій робочий тиждень ще на один день — приймати людей по суботах.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube