"Вишиваємо перемогу": в Житомирському обласному центрі крові провели акцію до Дня вишиванки

У День вишиванки правоохоронці та рятувальники здали кров у Житомирському обласному центрі крові та стали учасниками акції "Вишиваємо перемогу".

Про це кореспондентам Суспільного розповіла лікарка центру крові Оксани Поліванчук.

За її словами, станом на 11 годину 16 травня, донорами стали понад 60 людей. Всі, хто здав кров з 15 по 17 травня, стануть учасникам акції "Вишиваємо перемогу".

"Наразі ми проводимо акцію, завтра буде розіграш ляльки-мотанки. Яку створила заслужена майстриня народної творчості України, Зінаїда Бугайчук. Ляльку-мотанку вона передала нашому центру, аби ми винагородили якогось із донорів, зате що вони безоплатно на добровільній основі кров для Збройних Сил України. Розіграш буде відбуватись на наших сторінках у соціальних мережах. Ім’я щасливого переможця ми повідомимо завтра", — розповіла Оксана Поліванчук.

Оксана Поліванчук додала, що для неї вишиванка — це частина української історії.

"Коли ти одягаєш вишиванку, то ти дійсно почуваєшся українцем", — сказала Оксана Поліванчук.

Катерина Пархомчук, фахівчиня з комунікацій Управління поліції охорони в області прийшла разом із колегами здати кров в День вишиванки.

"Дві акції. Перша акція, це символічна акція — День вишиванки, ми залюбки приєдналися. А також хочу зазначити, що з 13 по 17 травня в Україні проходить акція дорожнього руху, тобто всі поліцейські долучаються до здачі крові, яка потім має допомогти людям, які потерпіли в ДТП і нашим воїнам-захисникам", — розповіла Катерина Пархомчук.

Катерина зазначила, що здає кров вдруге.

"Перший раз, коли здавала, то дуже хвилювалась, були думки, що це страшно і боляче, але зовсім ні. Коли все добре, то ти розумієш, що твоя кров допоможе врятувати чиєсь життя, чи це дитяче життя, чи дорослого, чи військового, то увесь страх проходить. І ти знаєш, що ти робиш добру справу", — сказала Катерина Пархомчук.

Юлія Севастьянова, пресофіцерка Головного управління ДСНС у Житомирській області розповіла, що також не вперше здає кров.

"Це вже не вперше здаю, рятувальники постійно долучаються до таких акцій. В команді із патрульною поліцією, поліцією охорони і Червоний Хрест. Я вважаю, що вишиванка це код нації. І одягаючи це вбрання. Ми повинні пишатися, що ми є українцями. І таким чином ми разом вишиємо перемогу", — сказала Юлія Севастьянова.

Патрульні поліцейські Артем Заблоцький та Юрій Білошицький прийшли здати кров у свій вихідний день.

"Треба допомагати хлопцям, які постраждали. Це, навіть, не обговорюється, потрібно завжди здавати кров. Для своїх, для військових, потрібно бути один за одного", — сказав Артем Заблоцький.

Патрульний поліцейський Юрій Білошицький також сказав, що це допомога ЗСУ.

"Це добра справа. Не така велика, яка врятує світ, але маленька допомога військовим", — додав Юрій Білошицький.

Музикант оркестру десантно-штурмових військ України, Віктор Журбей сказав, що регулярно здає кров для потреб ЗСУ.

"Сьогодні день вишиванки і це символічно зробити щось корисне. Кожен свідомий українець повинен донатити на ЗСУ і допомагати, чим може", — зазначив Віктор Журбей.

Раніше Суспільне писало, що День вишиванки в Житомирі почали відзначати з 2014 року. Організаторами свята стали кілька небайдужих активістів, які збирали людей на святкову ходу у вишиванках через об’яви.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube