У дитячій поліклініці у Житомирі відновили роботу реабілітаційного відділення

Відділення реабілітації дитячої поліклініки у Житомирі повернули до будівлі на вулиці Ріхтера, 23. З 1 червня 2024 року там розпочали прийом спеціалісти закладу.

Про це Суспільному розповів директор міської лікарні №2 Ігор Кухарук.

За його словами, у листопаді 2023 року відділення перевели до приміщення лікарні на вулиці Шевченка. За цей час у поліклініці відремонтували кабінети, встановили нове обладнання та підготували спеціалістів відповідно до вимог Національної служби здоров'я України.

Переведення відділення з одного приміщення в інше Ігор Кухарук пояснив проведенням ремонту і підготовкою фахівців, щоб відповідати вимогам НСЗУ.

"Національна служба здоров'я України постійно виставляє вимоги до фахівців і до кількості людей, які повинні працювати по тому чи іншому пакету. Саме така ситуація склалася на той період часу, що фахівців з амбулаторної допомоги, яку тут можна було надавати, в нас було недостатньо. Достатню кількість нам вже вдалося підготувати, ми знайшли тих, хто відповідає вимогам", — розповів Ігор Кухарук.

Станом на 11 червня 2024 року у відділенні безоплатну реабілітацію відповідно до пакетів НСЗУ проходять 60 дітей. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення реабілітації Діана Леванчук. За її словами, з пацієнтами працюють логопеди, фізичні та ерготерапевти, неврологи і психологи.

"Це 25-й та 54-й пакети. 25 — це медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно, або хворих впродовж перших трьох років життя, а 54-й пакет — це медична реабілітація дітей в амбулаторних умовах", — пояснила Діана Леванчук.

У Меланії — перелом гомілкостопного суглоба. 11 червня 2024 року дівчинка разом із мамою прийшла до реабілітаційного відділення дитячої поліклініки.

"Проходимо курс ЛФК, курс електрофорезу. Перші успіхи в нас вже є. Ми не катаємося на колясці, ходимо на ходунках. Буквально за 5 днів ефект дуже хороший", — розповіла мама пацієнтки міської дитячої поліклініки Людмила.

У реабілітаційному відділенні дитячої поліклініки, Житомир, 11 червня 2024 року.

У дочки Валентини від народження хвороба суглобів. Сім місяців реабілітаційні сеанси дитині проводили у приміщенні міської дитячої лікарні на вулиці Шевченка. У червні це продовжили робити у дитячій поліклініці на вулиці Ріхтера.

"Тут нам набагато зручніше перебувати. До того ж це в центрі міста, сюди легше добиратися. І для дитинки краще", — розповіла мама пацієнтки міської дитячої поліклініки Валентина.

У реабілітаційному відділенні надають і платні послуги.

"Фізіотерапевтичні процедури не тільки у нас, а й в Європі проводяться за кошти пацієнтів. Держава за них не платить. Тільки дві процедури, які входять у пакет реабілітації, це — фонофорез і небулайзер-терапія, яка входить у процес лікування і в стаціонарних, і в амбулаторних умовах. Всі фізіотерапевтичні процедури і масаж включно належать до платних", — повідомив Ігор Кухарук.

За його словами, на ремонт та закупівлю обладнання для реабілітаційного відділення дитячої поліклініки витратили 150 тисяч гривень.

Раніше Суспільне повідомляло, що у червні 2023 року після об'єднання дитячої лікарні і поліклініки з лікарнею №2 Житомира та переведення відділення реабілітації до дитячої лікарні, кілька спеціалістів написали заяви про звільнення.

Як раніше писало Суспільне, 29 червня 2023 року на сесії Житомирської міської ради ухвали рішення про об’єднання міських лікарень №2 імені Павлусенка та дитячої імені Башека. Рішення ухвалене, щоб створити єдиний кластерний медзаклад та збільшити кількість послуг, сказав під час сесії Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Лікарі і медичний персонал житомирської міської дитячій лікарні імені Башека ще напередодні прийняття такого рішення сесією міськради виступали проти скорочення та зменшення заробітної плати. Вони говорили, що вже у липні 2023 року без роботи можуть залишитись понад 30 медпрацівників.

Коментуючи об'єднання двох лікарень директор КП "Дитяча лікарня імені В.Й.Башека" Володимир Галайба вказав, що скорочень медиків дитячої лікарні не буде, оптимізація торкнеться адміністративного персоналу.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube