Пів України об'їхав: 76-річний волонтер із Херсона Григорій Янченко збирав у Житомирі гроші для ЗСУ

76-річний волонтер Григорій Янченко, котрий пересувається на кріслі колісному, відомий у соціальних мережах як дядя Гриша з Херсона. 10 червня він збирав у Житомирі гроші для ЗСУ. Григорій розповів, що з 2014 року допомагає українській армії.

"Нарешті я дістався Житомира, а перед цим побував у багатьох містах, пів країни об'їхав, 15-16 міст. Мені приємно, що мене тут люди знають і поважають. Я приїхав, аби зібрати донати, і на ці гроші допомагати ЗСУ боронити нашу країну від російської армії", — розповів Григорій Янченко.

За його словами, на зібрані гроші він закупить обладнання для декількох військових бригад Збройних сил України.

"Здебільшого є запити від військових на дрони, старлінки для підсилення інформаційної мережі, генератори, медичні і пральні засоби — все йде на допомогу нашій армії", — сказав волонтер.

Григорій розповів, що у 2022 році, попри погрози росіян, він сім місяців в окупованому Херсоні збирав гроші для українського війська. Він їздив вулицями Херсона та вмикав музичну колонку з українською музикою.

"Кожного разу, коли я о 9-й ранку виїжджав на свій маршрут, я розумів, що можу не повернутися додому, мене могли закрити у підвалі. Але все одно я зустрічався з орками, і вони донатили, тому що не розуміли, на що я збираю. Тоді у нас у Херсоні були буряти, чеченці, а також люди з ДНР і ЛНР", — розповів Григорій Янченко.

Волонтер народився на Чернігівщині. 55 років прожив у Херсоні. Працював будівельником, служив у радянській армії, де отримав мінно-вибухове поранення з багатьма осколками. Це, за словами Григорія, через двадцять років призвело до гангрени ніг, пальців рук, які згодом ампутували. Дружина дяді Гриші пішла з життя 4 роки тому.

"Її дуже не вистачає, не вистачає її підтримки та всього того, що вона мені давала. Натхнення — це найголовніше, любов. Я бажаю всім, щоб сім'ї зберігали свою любов, щоб продовжували жити у мирі і щасті", — побажав Григорій Янченко.

Чоловік розповів, що незважаючи на свій стан, щодня збирає гроші військовим, які боронять Україну.

"Я себе ставлю на місце наших бійців, які попри втому, поранення, незгоди, що трапляються з ними на передовій, все одно захищають нашу країну. Хочу допомагати і допомагаю нашій армії. Слава Україні!", — сказав Григорій Янченко.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube