У Житомирі зустріли волонтера, який їде із Парижа до Києва і збирає гроші на оснащення бомбосховища школи в Україні

Оновлено

22 травня у Житомирі зустріли волонтера із Франції Емманюеля Бюе, який їде на велосипеді із Парижа до Києва, аби зібрати гроші на оснащення класів у бомбосховищі однієї із київських шкіл.

Емманюель Бюе разом із місцевими ветеранами велосипедного спорту України проїхав вулицями міста, взяв участь у покладанні квітів до пам’ятника "Захисникам України від російських агресорів", вшанував пам’ять полеглих бійців АТО/ООС та поспілкувався із представниками громади і влади.

За словами французького волонтера, він часто мандрує світом на велосипеді, буває у багатьох країнах. Останні 2 роки під час таких подорожей постійно розповідає людям, з якими зустрічається, про Україну, українців та чому зараз так важливо підтримувати Україну та допомагати їй в усіх напрямках.

"Мені дуже подобається Україна, її люди. Але зараз тут війна. І нам усім потрібно ще більше згуртуватися, аби перемога над Росією стала якомога швидшою", — сказав Емманюель Бюе.

Волонтер особисто для себе вирішив підтримати українських школярів, яким зараз через повітряні тривоги часто доводиться навчатися в укриттях та бомбосховищах. А відтак донати, зібрані під час цієї подорожі, він передасть на придбання новітнього шкільного обладнання для одного із столичних ліцеїв.

"Спочатку я хотів підтримати ЗСУ зброєю, але уряд Франції мені не дозволив, тому наразі я збираю гроші для 49 спеціалізованого ліцею із поглибленим вивченням французької мови у м. Київ. Там колись навчалася моя дружина-українка. До повномасштабного вторгнення військ РФ я часто бував у цьому навчальному закладі, долучався до реалізації різних навчальних проєктів, сам викладав тут французьку мову. І мені не байдуже, як навчаються учні цього ліцею зараз. Мені шкода, що талановиті українські діти через війну змушені відчувати дискомфорт", — сказав французький волонтер.

В Україну на велосипеді після повномасштабного вторгнення російських військ Емманюель їде вперше. Каже, раніше він працював в одній із французьких аудиторських компаній у Парижі, представництво якої є і в Києві. Після виходу на пенсію продовжує підтримувати зв’язки із компанією як волонтер. Наразі його колеги закупили для 49 ліцею 10 ноутбуків та 2 мультимедійні дошки. Частину власних грошей для цього додав і сам Емманюель.

З Парижа волонтер виїхав 29 квітня на спеціальному велосипеді, проїхав понад 2 тисячі кілометрів. Під час своєї подорожі він знімає відео та викладає у соцмережі, а під ним залишає посилання на власний банківський рахунок, куди всі охочі можуть задонатити. Зазвичай, ночує у готелях, іноді розбиває намет. З його слів, від початку мандрівки для потреб українського ліцею він зібрав понад 700 євро.

За словами президента Житомирської обласної федерації велосипедного спорту Івана Дорошука, комунікація громади із іноземними волонтерами, зокрема, і спортивними є дуже важливою, бо свідчить, що Україна живе і є цікавою для світу.

"Нам приємно, що в Україну їдуть волонтери, які хочуть нас підтримати та допомогти. Вони показують, що людям із європейських країн зовсім не байдуже, як ми тут живемо під час повномасштабної війни з Росією. І демонструють свою готовність бути разом із нами. А ще — показують, що спортом можна займатися завжди і у будь-якому віці. І долати великі відтані на велосипеді — зовсім не проблема", — сказав Іван Дорошук.

У Київ Емманюель Бюе вирушить 23 травня, де планує перепочити, а відтак повернеться до Франції.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube