Волонтерка з Миколаєва пройшла посвяту в капелани в Житомирі

Олена "Щаслива" Бондаренко — волонтерка та капеланка з Миколаєва. 30 травня жінка пройшла посвяту в капелани в Житомирській академії поліції й тепер офіційно може проводити служіння.

Кореспондентам Суспільного Житомир Олена розповіла про волонтерство, підтримку військових і посвяту в капелани.

За її словами, жінка не чекала повномасштабного вторгнення.

"До повномасштабного вторгнення я була військовим волонтером і паралельно вела служіння в церкві сиротам, які залишися на вулиці після того, як вони виходять з інтернатів. Важкі діти, із затримкою психічного розвитку. І тут починається ця повномасштабне вторгнення, і в мене купа дітей, підлітків. А їм до цього чесно казала, що такого не може бути. Це просто паніка", — сказала Олена.

Фото з Facebook-сторінки Олени Бондаренко

Олена Бондаренко — волонтерка з Миколаєва. Займатися благодійністю жінка почала у 2014 році. Під час перших місяців повномасштабної війни вона допомагала підопічним сиротам та евакуювала дітей із родинами з Миколаєва. Допомагала і військовим, зокрема емоційно підтримувала їх.

"Дзвонили мені хлопці, коли були прильоти по їхніх позиціях і коли вони витягали своїх загиблих друзів-військових. Вони телефонують мені розповідають, а я не знаю, що їм казати. Я розумію їх горе, їх біль, — я дуже емпатична людина, — але як мені їм допомогти? Потім я зрозуміла, коли ми уже навчання проходили, що головне — бути поряд. Я тоді просто була поряд із ними. Знаєте, як кажуть, пахла ними. Я їздила до них на позиції, це горе ми разом переживали і це дуже важливо. Їм непотрібні слова. Їм потрібно зрозуміти, що хтось поряд", — розповіла волонтерка.

У вересні 2023 року Олена "Щаслива" почала навчання в академії "Капеланського патруля". Окрім цього, жінка вчиться на капелана в американському університеті та завершує магістратуру за цією ж спеціальністю в Київській духовній семінарії. 30 травня 2024 року Олена пройшла посвяту в капелани в Житомирській академії поліції. Тепер жінка офіційно може проводити служіння.

"Нам дали такі шеврони. Вони для кожної області різні. Для Миколаївської — такий малюнок, для інших — інший. Це було дуже приємно і несподівано. Так вийшло, що я одна з Миколаєва. Мені єдиній далі такий шеврон. А я військовим скинула, кажу: "Я вже капелан". А вони мені — "Подаруй шеврон". А це мій позивний з 2014 року — Олена "Щаслива". Розробили мені стиль і дизайн шеврона.

Зі слів Олени Бондаренко, "Щасливу" знає весь Миколаїв і не лише.

"Мені навіть грамоти іноді дають просто "Щасливій". Вони інколи не знають, як моє прізвище. От як "Щасливу" мене знає весь Миколаїв і не тільки, військові також. У мене була така історія: телефонує мені один хлопець, незнайомий номер, і каже: "Мені ваш контакт дали на заході України". Він у реабілітаційному центрі був після поранення. Каже: "Сказали, що ви щаслива, ви все допомагаєте". І це так приємно було", — сказала Олена.

Олена розказала, що головне в служінні капелана — любов і повага.

"Не пам’ятаю, хто сказав таку фразу: "Коли нам дають отруту, а ми випускаємо із себе любов, тоді ми перемагаємо". У нас зараз дуже багато викликів і болю. Те, що ми бачимо таку несправедливість і жорстокість, дуже легко впасти в розчарування і ненависть. А любов, вона змінює нас і тримає нас. Також повага. От я настільки поважаю те, що роблять наші військові, що для мене це не викликає жодних питань. Все, що я можу — це просто любити їх", — додала волонтерка.

Раніше Суспільне повідомляло, що 30 травня у Житомирській академії поліції 50 капеланів з 15 областей України пройшли церемонію посвяти. Тепер вони можуть проводити служіння для працівників правоохоронних органів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube