50 капеланів з 15 областей України пройшли церемонію посвяти у Житомирській академії поліції

30 травня у Житомирській академії поліції 50 капеланів з 15 областей України пройшли церемонію посвяти. Тепер вони можуть проводити служіння для працівників правоохоронних органів.

Заступник начальника громадського формування "Капеланський патруль" Павло Царевський розповів Суспільному, що капелани отримали шеврони та посвідчення. За його словами, така подія в Україні відбувається вперше.

"Вперше в історії України громадське формування "Капеланський патруль", яке реалізує капеланське служіння серед правоохоронців нашої держави, має можливість бути на території учбового закладу системи МВС для того, щоби разом з нашими колегами поліцейськими пройти церемонію посвяти. Для того, щоб капелани, які будуть випускатися, відчули цю близькість із правоохоронцями", — каже Павло Царевський.

Лада Шмель понад 20 років працює тюремним капеланом. 30 травня жінка пройшла посвяту в капелани і тепер може проводити служіння для працівників правоохоронних органів.

"Збулася моя мрія, яку я мала у своєму серці понад 10 років — нарешті це сталося, я дуже щаслива. Трохи більше десяти років тому я була в Ізраїлі і бачила, як суспільство ставиться до поліцейських і військових у тій країні. Знаєте, моє серце загорілося, і мені так захотілося, щоб і в нашій країні було таке ставлення до поліцейських", — говорить Лада.

Заступниця начальника Житомирської академії поліції Наталія Чабанюк розповіла, що церемонії посвяти передував семінар-тренінг для капеланів.

"Поліцейські — це ті люди, які постійно зіштовхуються з певними стресовими ситуаціями. Якщо ми візьмемо нашу академію, у нас є слухачі-переселенці, які багато чого втратили під час війни, і їм теж потрібна ця психологічна допомога і підтримка морального духу, якій капелани можуть сприяти. Наша співпраця важлива, тому ми сьогодні тут, щоб показати капеланам, як це може відбуватися, що їхня допомога потрібна поліцейським", — сказала Наталія Чабанюк.

Раніше Суспільне розповідало історію житомирянки Олени Легенчук, яка є військовою капеланкою. Про початок повномасштабного вторгнення Росії на територію України жінка дізналася, перебуваючи в Іспанії. З перших днів війни вона допомагає Збройним силам України.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube