Суд відсторонив від посади голову Оліївської громади на Житомирщині

Оновлено

27 травня Богунський районний суд Житомира постановив відсторонити виконуючого обов'язки голови Оліївської громади Бориса Ткаченка від займаної ним посади.

Про це із зали засідань повідомила кореспондентка Суспільного Марія Кравчук.

За її словами, на засіданні були присутні представники громадськості та журналісти.

Адвокат Бориса Ткаченка подав клопотання про долучення до матеріалів справи прохання від депутатів та жителів Оліївської громада не відсторонювати Ткаченка з займаної посади. Суддя задовільнив клопотання щодо долучення до матеріалів справи.

Сам Борис Ткаченко просив допитати усіх депутатів Оліївської сільради — це 21 депутат.

Прокурорка Надія Поліщук сказала, що це затягування справи про відсторонення Ткаченка від займаної посади.

Суд відмовив у клопотанні допитати депутатів Оліївської громади.

Прокурорка Надія Поліщук сказала на суді, що Борис Ткаченко через займану посаду виконуючого обов'язки голови Оліївської громади може впливати на депутатів сільради, які проходять свідками у цій справі. Тому Ткаченка, за її словами, треба відсторонити з займаної посади.

"Основна кількість свідків, які на даний момент допитані в ході досудового розслідування – працівники та депутати Оліївської сільської ради. Зважаючи на відповідне коло повноважень, які я зазначала відповідно до статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування України", як головна особа сільської ради Ткаченко Борис Ігорович має реальний вплив на відповідних осіб. Оскільки він має можливість як призначати, так і звільняти керівників структурних підрозділів", — сказала прокурорка Надія Поліщук.

Борис Ткаченко сказав, що не визнає свою вину повністю.

"Жодного впливу або будь-яких умисних осіб мною особисто не було вчинено для того, щоб уникнути будь-якої відповідальності. Станом на сьогодні, якщо прокурор зазначає, що громада проти мене як секретаря, на доказ того, що громада хоче мене далі бачити секретарем подано колективне звернення від мешканців нашої територіальної громади де за вихідні підписалися сотні осіб", — сказав Борис Ткаченко.

Суд прийняв рішення відсторонити Бориса Ткаченка із займаної посади секретаря Оліївської громади та із посади виконуючого обов'язки голови Оліївської громади.

"На підставі викладеного, керуючись статтями 132, 154-157, 309 Кримінально-процесуального кодексу України, ухвалив клопотання задовольнити відсторонити підозрюваного Ткаченка Бориса Ігоровича 29.10.1985 року народження від посади секретаря Оліївської сільської ради та здійснення ним повноважень Оліївського сільського голови. Строк дії ухвали до 26.07.2024 року. Ухвала про відсторонення від посади виконується негайно слідчим прокурором", — сказав суддя Богунського районного суду Сергій Полонець.

Раніше Суспільне повідомляло, що 16 травня прокуратура Житомирщини повідомила про підозру виконуючому обов’язки голови сільської ради однієї з громад Житомирського району. 38-річного жителя Житомира підозрюють в розтраті 1,9 мільйона гривень під час закупівлі генераторів.

17 травня стало відомо, що Богунський райсуд Житомира обрав запобіжний захід виконуючому обов’язки голови Оліївської громади Борису Ткаченку — тримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 908 тисяч гривень.

Станом на 20 травня виконуючий обов'язки голови Оліївської громади Борис Ткаченко залишався під вартою — суд по відстороненню його від посади перенесли на 21 травня.

21 травня на судовому засіданні щодо відсторонення від посади виконуючого обов'язки голови Оліївської громади Бориса Ткаченка захист подав заяву про відвід судді. Суд перенесли.

Голові Оліївської сільської ради Анатолію Мельниченку у травні 2023 року депутати сільради оголосили про недовіру та ухвалили рішення достроково припинити його повноваження. Зараз обов'язки голови Оліївської сільради виконує Борис Ткаченко, секретар ради. Свою декларацію за 2023 рік посадовець подав 31 березня. У ній він вказав зарплату, отриману за основним місцем роботи, у розмірі 861 тисяча 252 гривні.

30 квітня Борис Ткаченко подав виправлену декларацію. Виправлення стосувалися розміру зарплати та майна, придбаного на аукціоні.

Відповідно до виправленої декларації, у 2023 році Борис Ткаченко отримав 1 мільйон 861 тисячу 252 гривні. Це на понад 1 мільйон 207 тисяч гривень більше, ніж у 2022 році.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube