Голова Оліївської громади на Житомирщині залишається під вартою — суд по відстороненню його від посади перенесли

Житомир, 17 травня 2024 року. Суспільне Житомир/Дмитро Поліщук

Станом на 20 травня виконуючий обов'язки голови Оліївської громади Борис Ткаченко залишається під вартою — суд по відстороненню його від посади перенесли на 21 травня.

Про це в коментарі Суспільному розповіла прессекретарка Богунського районного суду Карина Вольська.

За її словами, у п'ятницю 17 травня після завершення засідання про обрання запобіжного заходу Борису Ткаченку з'явилася інформація про те, що родичі Бориса Ткаченка внесли за нього 908 тисяч гривень застави, призначеної судом. Втім, підтверджувальні документи про сплату суд так і не отримав.

"У разі сплати всієї суми Бориса Ткаченка мали звільнити під заставу у суботу 18 травня. Але станом на сьогодні (20 травня — ред.) підтверджувальні документи все ще не надійшли, тому підозрюваний лишається під вартою. Суд з приводу відсторонення підозрюваного від займаної ним посади, призначений на 20 травня, не відбувся. Суд мав інформацію про те, що підозрюваного мають звільнити під заставу 18 травня, то відповідно, секретарю суду не потрібно було робити виклик Бориса Ткаченка до суду — він сам мав з'явитися. Втім, документи про сплату застави не надійшли і Борис Ткаченко лишився під вартою. Секретар завчасно не подавав вимогу по доставку підозрюваного до суду, тому засідання суду про відсторонення Бориса Ткаченка з посади перенесли на 21 травня", — розповіла прессекретарка Богунського районного суду Карина Вольська.

Раніше Суспільне повідомляло, що 16 травня прокуратура Житомирщини повідомила про підозру виконуючому обов’язки голови сільської ради однієї з громад Житомирського району. 38-річного жителя Житомира підозрюють в розтраті 1,9 мільйона гривень під час закупівлі генераторів.

17 травня стало відомо, що Богунський райсуд Житомира обрав запобіжний захід виконуючому обов’язки голови Оліївської громади Борису Ткаченку — тримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 908 тисяч гривень.

Голові Оліївської сільської ради Анатолію Мельниченку у травні 2023 року депутати сільради оголосили про недовіру та ухвалили рішення достроково припинити його повноваження. Зараз обов'язки голови Оліївської сільради виконує Борис Ткаченко, секретар ради. Свою декларацію за 2023 рік посадовець подав 31 березня. У ній він вказав зарплату, отриману за основним місцем роботи, у розмірі 861 тисяча 252 гривні.

30 квітня Борис Ткаченко подав виправлену декларацію. Виправлення стосувалися розміру зарплати та майна, придбаного на аукціоні.

Відповідно до виправленої декларації, у 2023 році Борис Ткаченко отримав 1 мільйон 861 тисячу 252 гривні. Це на понад 1 мільйон 207 тисяч гривень більше, ніж у 2022 році.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube