"Школа подружнього життя" у Житомирі: що відомо та як відбуваються тренінги

У Житомирі вдесяте відбувся тренінг для молоді "Школа подружнього життя". Захід організовано управлінням національно-патріотичного виховання молоді та спорту ОВА в рамках обласної програми "Розвиток молодіжної політики Житомирщини" на 2021-2025 роки. Заняття відбулися на базі молодіжного інтеграційного центру "Вимір".

Кореспонденти Суспільного дізнавалися, наскільки важлива для молоді тема подружніх стосунків.

Десятий тренінг розпочався зі знайомства учасників та з інтерв'ю на тему: "Що для мене важливо у стосунках?".

На запитання студента Назарія: "Що для тебе важливо у стосунках" студентка Софія окреслила власні цінності.

"Взаєморозуміння між партнерами, щоб він підтримував, щоб він поважав мене і мої думки", — сказала Софія.

Тренерка школи і психологиня Тетяна Можаровська розповіла, що у Житомирі школа почала інтенсивно розвиватися з весни 2021 року. Мета тренінгів — дати необхідні знання для створення міцної родини.

"Сім'я має бути щасливою. А в цій сім'ї щасливими мають бути обидва партнери. У житті трапляється по-різному. Іноді люди так захоплюються своїми емоціями, своїми відчуттями, не завжди усвідомлено вступають у шлюб. А потім виходить, що виходить: розлучення, травми, страждання. Сьогодні ми поговоримо про основу шлюбу. І якщо бути відвертим, про основу будь-яких екологічних відносин, про кохання. Пара: чоловік та дружина повинні дивитися в один бік", — сказала Тетяна Можаровська.

Студентка Надія також поділилася, що для неї важливо у стосунках.

"Люди, які вступають в шлюб їм важливо розуміти один одного, підтримувати. Мати якісь певні цінності, які їх об'єднують", — сказала Надія.

Студент Богдан вважає, що подружнє життя неможливе без хороших відносин.

"Якщо відносини будуть погані, то ніякого подружнього життя і не буде", — розповів Богдан.

Катерина Мороз у шлюбі три роки. Вона розказала, що їх із чоловіком сімейне щастя складається з багатьох аспектів.

"Головне спілкуватися багато один з одним. Розмовляти абсолютно про все: про свої емоції, відчуття. Про те, що з тобою було, що ти переживаєш, щоб ви залишалися на одній хвилі. Не переходити якусь межу. Як каже мій чоловік, компроміс, один одного розуміти, підлаштовувати, підлаштовуватись на цю одну хвилю. Ну і головне — кохання. Якби не кохання, то не було б, ані компромісу, ані розуміння, ані налаштування", — сказала Катерина Мороз.

За словами начальниці відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирській області Світлани Садовської, війна впливає на стосунки у подружжі. У 2024 році кількість розлучень стала більшою, ніж у минулі роки.

"У 2022 році ми спостерігали бум реєстрації шлюбів. У нас зменшилася кількість розірвань шлюбів. У 2023 році шлюбів зменшилось в порівнянні з 2022 роком. Проте кількість розірвань шлюбів збільшилась. І у 2024 поки що, можна сказати, що розірвання залишилося на тому ж рівні, що у 2023 році за кількістю, тобто збільшена кількість. А кількість шлюбів будемо бачити наприкінці третього кварталу, наскільки вирівнюється ця цифра", — поінформувала Світлана Садовська.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube