Де зможуть відпочити влітку 2024 року діти Житомирської міської територіальної громади

Оздоровлення і відпочинок дітей: які табори відкриють влітку 2024 року у Житомирі. Getty Images

17 квітня на засіданні виконкому Житомирської міської ради погодили рішення про організацію оздоровлення і відпочинку дітей Житомирської міської територіальної громади влітку 2024 року.

За словами начальниці міського управління у справах сім'ї, молоді та спорту Ірини Ковальчук, рішення підготували, базуючись на Законах України "Про оздоровлення і відпочинок дітей" та "Про правовий режим воєнного стану".

Оздоровлення і відпочинок дітей громади цього року забезпечуватимуть декілька управлінь міської ради.

"Управління у справах сім'ї, молоді і спорту спільно з міським культурно-спортивним центром забезпечуватиме в літній період функціонування таборів організованого дозвілля на базі підліткових клубів. Департамент освіти у підпорядкованих закладах середньої освіти відкриє пришкільні табори з денним перебуванням та харчуванням дітей. Управління культури організує для дітей громади культурно-мистецький відпочинок на базі підпорядкованих закладів. Служба у справах дітей забезпечить відпочинок та оздоровлення дітей, які перебувають на обліку в службі з причин складних життєвих обставин. Це діти-сироти, діти, позбавлені батьківського опікування, рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків", — розповіла Ірина Ковальчук.

Департамент соціальної політики спільно з міським центром соціальних служб забезпечить відпочинок дітей, один із батьків яких загинув, пропав безвісти в районі проведення бойових дій, збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, перебуває в полоні або вважається зниклим безвісти відповідно до діючого законодавства. Організація відпочинку відбудеться на базі дитячого табору "Артек Карпати" в Буковелі.

"Департамент освіти попередньо планує забезпечити дозвіллям 4897 дітей на базі 30 закладів загальної середньої освіти. Це 31 пришкільний табір з денним перебуванням та харчуванням. На базі 32-х ліцеїв будуть функціонувати 147 загонів різнопрофільного спрямування: філологічні, математичні, біологічні, інформаційні, спортивні, творчі. Там не буде харчування, буде коротший день, попередньо — це 2226 дітей. Це старші діти. Там, де 31 пришкільний табір з денним перебуванням та харчуванням — то молодша школа, з першого по четвертий клас", — повідомила начальниця міського управління у справах сім'ї, молоді та спорту.

Пришкільні табори діятимуть з 10 червня по 27 червня — це 14 робочих днів на базі шкіл.

Управління культури забезпечить дозвілля у бібліотеках з 10 червня по 23 серпня.

"Художня і музичні школи матимуть свої зміни і прийматимуть дітей. Починатимуть разом із освітою з 10 червня. А Палац культури почне роботу з 15 липня. На базі дирекції кінотеатрів будуть проходити кіноклуби, кінолекторії для усіх таборів, які уклали угоди", — розповіла Ірина Ковальчук.

Денні дитячі табори також працюватимуть на базі восьми клубів міського культурно-спортивного центру.

"Вони працюватимуть в три зміни. Перша зміна триватиме з 1 липня до 12 липня, друга — з 22 липня до 2 серпня. І третя зміна — з 12 серпня по 23 серпня. Запланована кількість дітей — 1035. А також будуть діяти клуби для вихованців. Безпосередньо театр "Юність" матиме свій табір. Клуб "Фортуна" теж організує свій табір саме для вихованців. Це буде відпочинок тематичного спрямування: один туристичний, інший — театральний", — додала Ірина Ковальчук.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube