Температурні аномалії: якою буде погода у вихідні та наступного тижня на Житомирщині

Якою буде погода у вихідні та наступного тижня на Житомирщині, квітень 2024 року. Суспільне Житомир

У вихідні, 13 та 14 квітня, на Житомирщині ще буде тепло, проте почнеться зниження температури. Наступного тижня подекуди вночі навіть можливі заморозки, очікуються дощі та посилення вітру.

Про це Суспільному розповіла завідувачка сектору метеопрогнозів Житомирського гідрометцентру Іраїда Єлєневська.

За її словами, цьогорічний квітень розпочався літньою погодою.

"Середня добова температура становила 15-19º тепла, хоча зазвичай о цій порі тільки завершується опалювальний сезон і "нормальна" середня температура повинна бути близько 8º. Таке відхилення від норми є абсолютною аномалією навіть для сучасного теплого клімату і відмічається вперше за всі роки спостережень за погодою з 1945 року. Проте сміливців, які вже вбралися у шорти, чекає розчарування. Погода — це динамічна система, яка більше нагадує маятник, який вже повертає у бік похолодання і дощів", — зауважила синоптикиня.

Фото надала Іраїда Єлєневська

За її словами, у вихідні, 13 та 14 квітня, зміни погоди будуть ще не дуже відчутними.

"13 квітня денна температура знизиться до 17-19 градусів тепла, а 14 квітня отримаємо останній теплий "реверанс" — 21-23º тепла. Але після обіду вже можливі короткочасні дощі, особливо у північній частині області. А от на півдні та в Житомирі дощ має менше шансів. Навіть якщо і збереться, то буде невеликий, або із категорії "без істотних опадів", — розповіла Іраїда Єлєневська.

Вітер посилиться до 10-12 метрів за секунду. Синоптикиня додала, що це — ознака наближення атмосферних фронтів, які пройдуть через територію Житомирщини наступного тижня.

"Основні погодні події розгорнуться 15-22 квітня. Температурний режим піде вниз жвавішими темпами. На початку тижня вночі — 6-8 градусів тепла, вдень — 15-17 градусів тепла, а далі — щоденне зниження температури і під кінець тижня вона становитиме: вночі — 1-3 градуси тепла, а на півночі області подекуди можливі заморозки в повітрі 0-1 градус морозу, вдень — 11-13 градусів тепла, що начебто і не так погано, якби не дощі та вітер", — повідомила Іраїда Єлєневська.

За словами синоптикині, дощі будуть частими та різними за інтенсивністю.

"Десь добре намочить, а десь — лише покрапає. Вітер переважно буде помірної сили — 10-12 м/с, а часом розганятиметься до "штормових" — 15 метрів за секунду", — розповіла Іраїда Єлєневська.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube