У селі Потіївка на Житомирщині подружжя з Києва відкрили сімейну кав’ярню, в якій місцеві діти найбільше полюбили хот-доги та бургери. Власниця кав'ярні Наталія кореспондентам Суспільного розповіла, що для них найважливіше — це те, що люди позитивно прийняли відсутність алкоголю в закладі.
До повномасштабного вторгнення Наталія з чоловіком жила у Києві, пекла випічку вдома і мріяла відкрити власний бізнес.
"Я взагалі кондитер і мріяла відкрити щось таке. Ви знаєте, які у нас оренди біля Києва —шалені, конкуренція також велика", — сказала Наталія.
У лютому 2022 року Наталія разом із чоловіком повернулася в Потіївку, де народилася.
"Коли ми вже залишилися в селі, прийшла весна, літо, і ми зрозуміли, що ситуація в країні надовго. Тому почали думати, і чоловік каже: "Який сенс повертатися в Київ? Давай проаналізуємо життєву ситуацію. Тут взагалі такого нічого не має. Давай спробуємо". Я відповіла: "Ну, давай!". Спочатку був ентузіазм та здавалося так, так", — пригадала власниця кав'ярні.
11 вересня 2023 року Наталія з чоловіком відкрили кав'ярню.
"Дуже важко сприймалося все, знаєте, ніхто не звик до того, що може бути повноцінна кав'ярня в селі. Всі звикли відкривати такі проєкти десь у місті, де більше людей, де більша рентабельність і де можливо ти заробиш більше", — говорить Наталія.
Власниця кав'ярні розповіла, що на початку виникали складнощі з постачальниками.
"З логістикою було важко, тому що всі, в основному, везуть товари в міста, в обласні центри, райони. І коли ти говориш про село, одразу запитують: "Як це ми зробимо 24 кілометри кудись від’їдемо?". Вони ставили умови, що я маю замовляти на певну суму, щоб їм було цікаво привозити. Я погодилася на це. А зараз всі без проблем їздять, так що ми побудували такий логістичний шлях до села", — розказала Наталія.
Зі слів Наталії, формат її закладу — сімейне кафе.
"Дуже це сподобалося дітям і батькам. Тому що ми пропонуємо як хот-доги, так і бургери. Не всі, наприклад, можуть поїхати в місто, щоб порадувати дитину чимось. Тому батькам дуже подобається, що можна прийти з дітьми, випити какао, посидіти. Ми включаємо мультики для дітей, створюємо їм атмосферу. Я зрозуміла, що в селі це потрібно і діти повинні відчувати себе комфортно та розуміти, що це за заклад, де ти відчуваєш себе вільно. Всі прийняли це дуже позитивно, і найголовніше, прийняли те, що тут немає алкоголю", — сказала власниця кав'ярні.
Наталія кореспондентам Суспільного розказала, що головне — не освіта, а знання.
"І навіть якщо ти з вулиці і у тебе є велике бажання працювати, якщо ти знайдеш свого шефа і знайдеш своє місце, то ти зможеш досягти всього ", — говорить Наталія.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube