На Житомирщині суд продовжує розгляд справи голови громади, обвинуваченого у колабораціонізмі

29 листопада у Бердичеві суд продовжив розглядати справу голови Швайківської громади Габріела Мкртчяна, якого звинувачують у публічній підтримці дій Росії.

В обвинувальному акті йдеться про те, що Мкртчян, перебуваючи на блокпосту у центрі села Швайківка, закликав місцеву тероборону не чинити опір російським військам, а також закликав розібрати блокпост у центрі села.

Бердичів, Житомирщина, листопад 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне

У ході засідання допитали місцевого поліцейського, який повідомив, що 1 квітня 2022 року на сусідньому блокпосту сталася ДТП із травмованими, тому постало питання про забезпечення безпеки руху на всіх інших блокпостах. Зокрема, йшлося про встановлення попереджувальних знаків та зсування бетонних плит з проїжджої частини.

Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне

Сам Мкртчян теж сказав на суді, що не закликав повністю розібрати споруди, а просив забезпечити безперешкодний проїзд дорогою.

"В мене було дуже багато дзвінків від наших фермерів та аграріїв. Вони скаржилися, що їхній транспорт не може проїхати дорогою через цей блокпост, а їм потрібно було сіяти і працювати. Я як голова громади приїхав туди і сказав: "Люди добрі, потрібно звільнити проїжджу частину дороги", — розповів Габріел Мкртчян.

Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне

Після допиту свідка прокурор зачитав клопотання про виклик на допит ще одного свідка — голови Бердичівської районної військової адміністрації Людмили Димидюк.

"Людмила Димидюк є очільницею військової адміністрації, а обставини повномасштабного вторгнення, формування сил і засобів оборони, розміщення військових, тощо є вкрай важливими для з’ясування всіх обставин цього кримінального провадження. Оскільки особа працює офіційно, то прошу задовольнити клопотання та забезпечити явку свідка шляхом направлення повістки за місцем роботи", — зачитав клопотання прокурор Ігор Швець.

Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне

Суддя клопотання прокурора задовольнив та призначив наступне засідання на 3 січня.

Що відомо про справу голови Швайківської громади, якого обвинувачують у колабораціонізмі

У липні 2023 року Суспільне Житомир повідомляло, що СБУ провела обшуки в будинку голови Швайківської громади Габріела Мкртчяна. У своєму пості у фейсбуці Габріел Мкртчян написав, що правоохоронці з СБУ шукали в нього речі, предмети, техніку, яка могла б засвідчити його зв'язок з РФ.

11 серпня у Бердичеві відбулося перше судове засідання у справі голови Швайківської громади Габріела Мкртчяна. Сам Габріел Мкртчян своєї провини не визнає та каже, що вважає покази свідків обвинувачення наклепом. Оскільки свідки обвинувачення на суд не прийшли, то засідання перенесли на 20 вересня.

14 серпня правоохоронці проводили обшуки у приміщенні Бердичівської райдержадміністрації – обшуки вели у кабінеті, орендованому керівництвом Швайківської територіальної громади. Заступник голови Швайківської громади Едуард Томашевський сказав Суспільному, що обшуки були пов'язані з незаконним видобутком піску у громаді одним з приватних підприємців.

20 вересня Бердичівський суд продовжив розглядати справу обвинуваченого у колабораціонізмі Габріела Мкртчяна, заслухавш свідків обвинувачення.

29 листопада Прокуратура та СБУ Житомирщини повідомили про підозру голові громади, якого підозрюють в одержанні хабаря за пособництво незаконному видобуванню піску на землях Швайківської громади і заподіянні довкіллю збитків майже на мільйон гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube