Веслування на драгонботах: як тренуються житомирські спортсмени на човнах "Дракон"

. Веслування на драгонботах: як тренуються житомирські спортсмени на човнах "Дракон". Житомир, 29 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

Житомирські спортсмени розповіли кореспондентам Суспільного, як готуються до змагань з веслування на човнах "Дракон". Майстер спорту з веслування на човнах "Дракон" Дмитро Мороз говорить, що у драгонботі немає вікових обмежень і спортивним веслуванням можуть займатися, як діти, так і дорослі.

Майстер спорту та багаторазовий призер України з веслування на байдарці, майстер спорту з веслування на човнах "Дракон" і призер чемпіонатів Європи з драгонботу Дмитро Мороз розповів, що на перші змагання його команду запросили у 2011 році.

"Я зібрав хлопців, нас загрузили в бус і ми приїхали до Києва. Там нам дали човен та весла й сказали брати участь. Ми спробували, взяли участь і виграли. І так ми загорілися та почали збиратися все частіше. Уже у 2015 році ми потрапили до складу збірної України, нас було троє житомирян і я включно. Ми поїхали на чемпіонат Європи, де завоювали сім золотих і п'ять срібних медалей. По поверненню додому ми почали розробляти проєкти для розвитку веслування у Житомирі. Ми створили перші змагання, і люди стали цікавитися нами. Виграли кілька проєктів, побудували трибуни, придбали два човни та весла", — говорить Дмитро Мороз.

Дмитро Мороз. Житомир, 29 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

За словами президента Федерації з веслування на човнах "Дракон" Дмитра Мороза, він з дитинства долучався до веслування разом зі своїми братами.

"З дитинства мої молодші брати тягали мене на тренування з собою, але тоді я ще був малий для веслування. Та вже у 1992 році я записався в перший гурток. Мені виділили свій власний човен та весло, і я почав брати участь у змаганнях. Вперше я став чемпіоном області і тоді собі пообіцяв: "Я буду вигравати цей чемпіонат постійно". Але все розвалилося, були часи, коли не було ні однієї байдарки, ні одного човна на воді. Ти катаєшся тут, а на тебе дивляться, як на індійця", — каже Дмитро.

Житомир, 29 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

Президент Федерації з веслування на човнах "Дракон" розповідає, що на початку 90-х років веслування в Житомирі було досить розвиненим.

"У нас було чотири веслувальні бази, і одна з них розташовувалася приблизно за 300 метрів від мого будинку, — згадує Дмитро. — Тоді річка буквально була переповнена різними видами веслування. Щоб ви уявили, тут, серед річки, було встановлено дев'ять доріжок упродовж кілометра. Це була ціла система, з тросами та лебідками, яка опускалася на зиму".

Житомир, 29 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

Дмитро Мороз говорить, що протягом всього літа багато людей, які займаються тут, тренують інших. Вони збирають дітей і тренують якусь команду, підтримуючи один одного.

"Саме тут я займаюся близько чотирьох років, і за цей час наша команда вже пройшла багато випробувань. Спостерігаючи за фінальними результатами, ми зросли від початкової точки і до сьогодні. Це дуже круто", — сказав тренер клубу Віталій.

тренер клубу Віталій. Житомир, 29 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

"Під час наших змагань, коли ми гребли у своїй категорії, іноді бували моменти, коли Віталік не завжди попадав, щоб гребти, то він був для нас найбільшим мотиватором. Я впевнена, що без його підтримки ми не змогли б виграти ці золоті медалі", — каже Аліна.

Житомир, 29 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

У липні 2023 року студентка Анастасія вперше прийшла на майстер-клас з веслування на човнах і з того часу залишилася в команді. Дівчина розповідає, що тренування відбуваються майже щодня, і після чотирьох місяців навчання вона помітно покращила свої результати у веслуванні. Анастасія прагне брати участь і перемагати на Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях.

"Я прийшла на тренування для новачків, і мені це дуже сподобалося. Потім я перейшла на тренування для спортсменів, і це "затягло" мене. Тепер уже чотири місяці займаюся і кайфую від цього. Для мене драгонботи — це, як друге дихання. Після тренування у мене завжди 100% сил, енергії та натхнення", — говорить Анастасія Сікан.

Житомир, 29 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

Дмитро Мороз розповів, що для досягнення успішного результату у веслуванні на човнах "Дракон" важливий не лише фізичний стан і витривалість, але й оптимальна вага спортсмена.

"Фізична витривалість також залежить від того, наскільки спортсмен немає зайвої ваги. У Італії ми врахували цей нюанс і зробили човен легшим, що дозволило нам швидше рухатися вперед. Те, що ми, разом з дітьми, перемогли дорослу команду, пояснюється, перш за все, тим, що наша вагова категорія була легшою та човен — легким. За рахунок великого темпу ми її підняли", — каже Дмитро Мороз.

Житомир, 29 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

Зі слів президента Федерації з веслування на човнах "Дракон", у драгонботі немає вікових обмежень і спортивним веслуванням можуть займатися, як діти, так і дорослі.

Житомир, 29 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

Житомир, 29 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

Житомир, 29 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube