Веслування на драгонботах – житомирські спортсмени привезли з чемпіонатів Європи та світу 9 комплектів золотих медалей

. Житомирські спортсмени з веслування на човнах «Дракон», Житомир, 9 вересня 2022 року. Фото: Житомирська міська рада

У Чемпіонаті Європи та Чемпіонаті світу з веслування на човнах "Дракон" брали участь спортсмени з Житомира, які привезли зі змагань дев'ять комплектів золотих медалей. Про це Суспільному розповів президент Федерації з веслування на човнах "Дракон" Дмитро Мороз.

На чемпіонаті Європи, який проходив в іспанському місті Баньйолез, до складу збірної України увійшли 33 спортсмени з Житомирської області. Спортсмени до 18 років на дистанціях 200, 500, та 2000 метрів здобули дев'ять комплектів золотих медалей.

"Чемпіонат Європи переносився три рази. Ми все-таки на нього потрапили: хтось розслаблявся, а хтось працював. Останній відбір показав такі результати, що наша команда виявилася найбільшою у збірній України. Четверо дітей з інших областей України, а всі інші – з Житомирщини. Це 96%, а 30-40% – це дорослі", – каже Дмитро Мороз.

Дмитро Мороз. Житомир, 9 вересня 2022 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Житомир, 9 вересня 2022 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

"Це була моя мрія – виступити на міжнародній арені і не підвести при цьому тренерів, оскільки вони на нас, команду, розраховували. Були каноїсти, байдарочники. Вони розповідали, що готуються до Олімпійських ігор. Серйозні хлопці. Але ми своєю дружністю і тим, що ми є команда, показали хто є хто", – розповідає чемпіон Європи з веслування на човнах "Дракон" Артур Воробйов.

Артур Воробйов. Житомир, 9 вересня 2022 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Житомир, 9 вересня 2022 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

З першого по четверте вересня у чеському місті Рачіце проходив Чемпіонат світу з веслування на човнах "Дракон", де представники 15-ти країн світу виборювали першість. До складу збірної України увійшли 11 спортсменів з Житомирської області.

"Дев’ять нагород, – це дуже класний результат, – говорить чемпіонка світу з веслування на човнах "Дракон" Антоніна Кутішенко. – Конкуренція дуже велика. Азіатські країни – неперевершені, а Україна є найкращою країною з веслування на човнах "Дракон" – ми вибороли три золота, три срібла, три бронзи".

Антоніна Кутішенко. Житомир, 9 вересня 2022 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Дмитру Морозу Житомирський міський голова Сергій Сухомлин вручив іменний годинник та подяку. Житомир, 9 вересня 2022 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Наступний чемпіонат України з веслування на човнах "Дракон" має проходити у Житомирі. Підготовку до нього вже розпочали.

"Оскільки ми вже провели чемпіонат України по аутригеру по відбору у збірну України, то на даний момент місцем проведення чемпіонату України з веслування на човнах "Дракон" розглядається лише Житомир. Плюс – з чемпіонатом України поєднають змагання "Поліський дракон", – розповів Дмитро Мороз.

Ще по темі

  • До повномасштабної війни Росії з Україною у Житомирі безкоштовно вчили веслувати на човнах-драконах.
  • Як житомирські веслувальники тренуються на драгонботі з ілюмінацією. ВІДЕО.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber