У Житомирі перенесли суд у справі ексвійськового, який передавав розвіддані "вагнерівцям"

Оновлюється
Суд у справі ексвійськового, який передавав розвіддані "вагнерівцям". Житомир, 25 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільного Житомир

Заплановане на 25 вересня засідання суду у справі про держзраду 82-річного ексвійськового Юрія Чернишова з Житомира, якого обвинувачують в тому, що він передавав розвіддані "вагнерівцям", перенесли.

Про це із зали засідань Богунського районного суду Житомира повідомили кореспонденти Суспільного.

Перенесли засідання, зі слів судді Софії Костенко, через те, що адвокат підсудного пошкодив ногу та перебуває на лікарняному.

"Суд отримав клопотання від адвоката Юрія Чернишова Володимира Нестерця, який повідомив, що 22 вересня отримав травму у вигляді забою правої стопи. Адвокат не може бути присутнім на суді через обмежене пересування, на підтвердження чого надав довідки з медзакладів і попросив перенести розгляд справи на іншу дату. Враховуючи вік обвинуваченого, з дозволу головуючого судді обвинувачений не був доставлений до суду. Склад суду не змінився. Суд, порадившись на місці, постановив визнати неявку захисника Володимира Нестерця такою, що сталася з поважних причин, і відкласти судовий розгляд", — поінформувала присутніх Софія Костенко.

Суддя Богунського районного суду Софія Костенко. Житомир, 25 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільного Житомир

Прокурор відділу нагляду за регіональними органами безпеки Житомирської обласної прокуратури Ігор Швець каже, що без адвоката розглядати справу про державну зраду неможливо.

"Адвокат підсудного травмувався, і його прибуття сьогодні неможливе до судового засідання. У такій категорії судової справи його участь є обов’язковою. У зв’язку з цим було прийнято рішення про надання перерви для лікування захисника", — сказав прокурор.

Прокурор Ігор Швець. Житомир, 25 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільного Житомир

Суд перенесли на третю годину дня 11 жовтня 2023 року.

Докладніше читайте та дивіться згодом у матеріалах кореспондентів Суспільного.

Житомир, 25 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільного Житомир

Що відомо про справу держзради 82-річного відставного військового з Житомира

Як раніше повідомляло Суспільне, в березні 2023 року контррозвідка Служби безпеки провела спецоперацію, затримавши відставного військового, 81-річного житомирянина, який передавав "вагнерівцям" розвіддані про систему відеоспостереження у Житомирі. 22 березня 2023 року підозрюваний вніс грошову заставу і був звільнений з-під варти. Після цього чоловік намагався перетнути кордон України з Білоруссю. При спробі перетину кордону підозрюваного житомирянина затримали та взяли під варту без права внесення грошової застави.

У липні обвинувальний акт за фактом державної зради полковника у відставці направили до суду.

11 вересня на другому засіданні у розгляді справі по суті обвинуваченому викликали швидку і шпиталізували. Наступне засідання призначили на 25 вересня.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube