18 серпня у Корольовському районному суді Житомира продовжували обирати запобіжні заходи учасникам угруповання, яких підозрюють у рекеті. Кореспонденти Суспільного повідомили із зали засідань суду, що станом на п'яту годину вечора суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави усім восьми підозрюваним.
Першою 18 серпня суд розглядав справу Романа Колоти, якого обвинувачують у рекетирстві та вимаганні коштів з військового та спротиву поліцейським під час затримання. За версією слідства, Роман Колота у складі групи з восьми людей вимагав 190 тисяч неіснуючого боргу у діючого військовослужбовця ЗСУ.
Сам підозрюваний не захотів спілкуватися на камеру, а під час засідання сказав, що свою провину не визнає.
Адвокатка Анжела Василевська просила у суду м‘якший запобіжний захід — особисте зобов‘язання. Прокурор Руслан Левченко натомість клопотав про тримання під вартою.
"Існує ціла низка ризиків, які обгрунтовують доцільність застосування саме такого запобіжного заходу як тримання під вартою. І такий запобіжний захід є співмірним з вчиненим", — сказав прокурор.
"Ми говоримо про обгрунтовану підозру, але всі процесуальні документи, якими оперує сторона обвинувачення, складені з порушеннями. Тому, говорячи про наявність обгрунтованої підозри, я вважаю, що всі документи складені за відсутності мого підзахисного. Все відбувалося без участі захисника та затриманого", — каже адвокатка.
Заслухавши сторони у справі, суддя Корольовського райсуду Олена Рожкова підтримала клопотання прокурора Руслана Левченка і обрала для Колоти запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави до 13 жовтня 2023 року.
За кілька хвилин запобіжний захід почали обирати іншому підозрюваному: Віталію Мельнику.— одному із восьми затриманих у Коростишеві, яких підозрюють у вимаганні та погрозах фізичим насиллям, зокрема, і стосовно військового.
Під час судового процесу адвокати Мельника Роман Розпутенко та Володимир Сокирко просили обрати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Адвокати під час своїх виступів вказували, за їхніми словами, на процесуальні порушення під час затримання, а також відсутність прямих доказів, які підтверджують факт вимагання грошей їхнім підзахисним.
"Ми маємо протокол вручення грошей – потерпілий мав передати гроші, які у нього вимагали. У відповідному протоколі контролю вчинення злочину вказано, що до потерпілого прибули підозрювані Кукса та Кузьомко, тобто жодним чином Мельник не був присутній під час цієї передачі чи під час нанесення тілесних ушкоджень потерпілому", — заявив адвокат Мельника Володимир Сокирко.
Натомість прокурор Максим Супрунов наполягав на триманні під вартою без права внесення застави. За його словами, у разі обрання м‘якшого запобіжного заходу Мельник зможе впливати на свідків та перешкоджати слідству.
"Після затримання Мельника, а також інших учасників групи, яка діяла тривалий час, надійшов цілий ряд заяв від нових потерпілих, де Мельник за змовою з іншими особами вчиняв таке саме вимагання, такі ж самі дії", – сказав прокурор.
Суддя Корольовського райсуду Олена Рожкова ухвалила рішення обрати Віталію Мельнику запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Після 14.00 розпочалося засідання щодо ще одного фігуранта справи – Анатолія Моргунова.
На початку засідання захисник підозрюваного клопотав, аби суд проводили у закритому режимі, посилаючись на те, що під час процесу будуть оголошені персональні дані його підзахисного, а також звучатиме інформація про незадовільний стан здоров’я Моргунова.
Суддя Олена Рожкова прийняла рішення про відмову у задоволенні клопотання.
"В цьому випадку слідчий суддя не вбачає підстав для проведення засідання у закритому режимі, ми не досліджуємо докази і не розглядаємо справу по суті. Якщо є необхідність можна подати докази без оголошення відомостей, які становлять таємницю", — заявила суддя.
У ході судового процесу Анатолій Моргунов сказав, що не визнає своєї провини, а на місці, де відбулося затримання, опинився випадково та не має стосунку до інших підозрюваних. Окрім того, за словами Моргунова, спротиву співробітникам СБУ при затриманні він не чинив.
Заслухавши сторони, суд задовольнив клопотання прокурора та обрав запобіжний захід Моргунову у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави строком до 13 жовтня 2023 року.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню з моменту її оголошення, однак може бути оскаржена безпосередньо у Житомирському апеляційному суді.
Станом на 17-ту годину суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою всім вісьмом чоловікам, яких підозрюють у вимаганні.
Раніше Суспільне писало, що 16 серпня на Житомирщині затримали підозрюваних у рекеті, які "вибивали" неіснуючі борги з населення, в тому числі, і 190 тисяч гривень з діючого військового ЗСУ. 17 серпня в Корольовському районному суді обирали запобіжні заходи затриманим учасникам злочинного угруповання, яких підозрюють у рекеті.
17 серпня прокурор попросив оголосити перерву у засіданні суду з приводу обрання запобіжного заходу Роману Колоті, оскільки, з його слів, з'явилися нові докази, які потрібно було долучити до справи.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: